in

Halkbank’tan Müthiş Geri Dönüş

Efeler Voleybol Ligi final etabı üçüncü maçı Ankara’da oynandı. 2-0 geriye düşen Halkbank, müthiş geri dönüşle 3-2 galip geldi ve seride 2-1 öne geçti.

Dördüncü karşılaşma 11 Nisan Pazartesi günü saat 18:00’de yine Ankara’da oynanacak.

İlk sette Arkas Spor blokta yüksek yüzde ile oynadı, Halkbank buna karşılık veremedi. Setin son bölümünde atak üstünlüğünü de rakibine kaptıran Halkbank servislerle ayakta kaldı. 24-23’te set sayısı atan başkent ekibi bu avantajını koruyamadı, uzayan seti 28-26 alan Arkas Spor 1-0 öne geçti.

İkinci sette Halkbank defans, blok ve hücumda rakibine karşılık vermekte zorlandı, kötü manşet yüzdesi hücumun aksamasına neden oldu. İzmir ekibi, oyun ve skorda üstünlük kurarken Halkbank Burutay ve Hernandez’le direndi. Rakibini durdurmayı başaramayan Halkbank seti 25-22 kaybetti: 0-2.

Üçüncü sette ilk kez oyun üstünlüğü kuran Halkbank, iki ve dört numara hücumlarından kazandığı sayılarla teknik molaya ilk kez 12-10 önde girdi. Arkas Spor ise ortadan hücumlarla karşılık verdi. Teknik moladan sonra Faik ve Emre ile orta hücumları da yapan başkentliler daha konsantre bir oyun oynadı, 21-17 ile ilk kez dört sayılık fark yakaladı. Azimli oyun devam edince 25-22 ile durum 2-1’e geldi.

Dördüncü sette Halkbank daha organize oynamaya başladı, bloklarını devreye soktu. Teknik molada ikinci kez Halkbank üstünlüğü vardı: 12-10. Setin kalan bölümünde Arkas Spor çok servis kaçırdı. Her bölgeden yüzdeli hücumlar yapan Halkbank seti 25-18 alarak maçı final setine taşıdı.

Tie-break setinde normal oyununa dönen, daha istekli, organize oynayan Halkbank saha değişimine 8-6 önde girdi.

Salon: TVF Başkent

Hakemler: Onur Hoşnut, Salim Bektaş

Halkbank ANKARA: bRamos Hernandez, Nemanja Petric, Hakkı Çapkınoğlu, Raydel Hierrezuelo, Burutay Subaşı, Emre Batur (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Abdullah Çam, Lucas Loh, Faik Samed Güneş)

Arkas Spor: Nikola Jovovic, Paulo Bravo, Mustafa Koç, Adis Lagumdzja, Christian Fromm, Mert Matic (Mert Burak, Yiğit Gülmezoğlu. Sanchez, Muhammet Kaya Çağatay Durmaz)

Setler: 26-28, 22-25, 25-22, 25-18, 15-11

Süre: 2.11 (32, 28, 31, 24, 16)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü’nün Süper Lig Yürüyüşü

TFF’den Orman’ın Demba Ba Açıklamasına İnceleme