in

BeğendimBeğendim

Hatayspor, Ankaragücü Maçına Uğurlu’nun Atanmasından Rahatsız

Foto: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Hatayspor’un, Süper Lig’in 12. haftasında deplasmanda Ankaragücü ile oynayacağı karşılaşmaya hakem Yaşar Kemal Uğurlu’nun atanmasından rahatsızlık duyduğu kaydedildi.

Ankara bölgesi hakemi olan ve Ankaragücü altyapısında futbol oynayan Yaşar Kemal Uğurlu’nun kritik karşılaşmada görevlendirilmesi Hatayspor’da şaşkınlık yarattığı ifade edildi.

41 yaşındaki FIFA kokartlı hakem kariyerinde daha önce bir kez Ankaragücü maçını yönetti. Uğurlu, 2020-2021 sezonunun 13. haftasında oynanan Gençlerbirliği-Ankaragücü müsabakasında düdük çalmış ve Başkent derbisi 1-1 eşitlikle sonuçlanmıştı.

Öte yandan Yaşar Kemal Uğurlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun aylık yayın organı TamSaha dergisine 2017 yılında verdiği röportajda Ankaragücü altyapısında oynadığını dile getirmişti.

Yaşar Kemal Uğurlu’nun röportajının ilgili bölümünde şu ifadeler yer almıştı:

“Sanırım Konyalı olduğumu artık herkes biliyor (gülüyor). Herhalde benden başka hiçbir hakem arkadaşımda böyle bir sorun gün yüzüne çıkmamıştır. Ben Ankara’da doğdum, Ankara’da büyüdüm, Ankaragücü’nün altyapısında oynadım ve üniversite dâhil eğitim hayatımın tamamını Ankara’da geçirdim. Bunları belirtiyorum çünkü dediğiniz gibi kamuoyunda geçen senelerde bu konudan çok söz edilmişti. Evet, aslen Konyalıyım. Babam orada doğmuş ve nüfus kütüğümüz de Konya’da. Konya’da bazı akrabalarım yaşıyor ve her Türk vatandaşı gibi ben memleketinden onur duyan, bununla beraber alın terinin değerini bilen biriyim.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Oyuncularının Güncel Piyasa Değerleri

Beşiktaş Şenol Güneş’i Resmen Açıkladı