in ,

Hayal Ettik, Çalıştık ve Başardık

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ”Hayal ettik, çalıştık ve başardık. Mutluyum, gururluyum” dedi.

Hasan Doğan Milli Takım Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenleyen A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Bütün turnuvalara katılmak istiyoruz. Gruptaki hepsinden daha başarılı olabileceğimizi düşünüyorum. Zor grup olan Almanya, Fransa ve Portekiz’in grubunda da olsak ben aynı düşünce içerisinde olacaktım. EURO 2020 açılış maçını oynayacak olmamız büyük şans. Hem ülke tanıtımı hem de takım için.” dedi.

”Ben yine de 6 puanla gruptan çıkacağımızı düşünüyorum” diyen Güneş, “Bu yıl milli takım yılı olsun. Fransa maçındaki performansı gösterecek olgunlukta bir takımız. İtalya, İsviçre ve Galler rakiplerimiz oldu. İtalya ve İsviçre lider olarak gruptan çıktı. Tüm takımlarla başa baş oynayabileceğimizi ve başarılı olabileceğimizi biliyoruz. Biz futbolumuzu oynayacağız. Rakipleri tanımaya kalkarsak; İtalya, İsviçre ve Galler ortalama 25 yaş ortalamasıyla oynuyor. Petkovic ve Mancini’yi tanıyorsunuz. İtalya maçını kaybetsek bile Bakü’de Azerbaycan’ı ve kendimizi temsil edeceğiz. İki maçta her şey değişebilir. Elimizdeki kadroda mümkün olduğunca form durumu yüksek oyuncuları tutmak istiyorum. İtalya’yı yeniden gözden geçireceğiz ancak Galler bizim için daha önemli. Ben yine de 6 puanla gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. UEFA 2 hazırlık maçına izin veriyor. Biz 4 hazırlık maçı oynayarak turnuvaya gitmeyi planlıyoruz. Her maçta kendi futbol felsefimizi oynamaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Oyuncu takibinin süreceğini dile getiren Güneş Şunları söyledi:
“Elimizde bir kadro var, emekleri ve başarıları var. Bundan form durumları iyi olanları tutmak istiyoruz. Bunların da garantisi yok ama bunları geçecek yeni oyuncu olursa değerlendiririz. Sayısı fazla olmaz bence. Muhtemel oyuncular var. Bazı oyuncuların resmi olarak oynama şansı az olacaktır. Bizim takibimiz devam edecek. Bize katkı yapan adamı alırım. Kendisini sıfırlayıp başlayacak. Aldığım kişi de bana katkı yapsın isterim. İki rakibimizi yenersek çıkarız. Herkesin gözü İtalya ve İsviçre’de. Galler maçı da önemli. Rakibin oyun tarzına ve felsefesine hazır olmak önemli. İnşallah bütün puanları alırız tabi. Şunu hayal ediyorum, keşke final oynasak. Ortak hayalimiz bu ama biz gruptan çıkmamayı da göze almalıyız. Bu takım turnuvayı geçirecek. Her maçımızda futbolumuzu biraz daha yukarıya çıkarmak zorundayız. Orada ilk hedef gruptan çıkmak. Zirveyi çıkmak için merdivenin ilk basamağına çıkmanız gerekir yoksa düşersiniz. Sürekli çıkan yok, iniş çıkışlar var. Puan hesabı yapılmaz ama en kötü Galler ve İsviçre’yi yendiğimizde 6 puan ile çıkarız. Yetenekliyiz, yaratıcıyız, çalışkanız ama dağınığız. Futbol anlamında Avrupa’nın gerisindeyiz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Lig ve TFF 1. Lig’de Haftanın Hakemleri

Göztepe’de Ankaragücü Maçı Hazırlıkları