in ,

Hayali Transfer Sezonu Açıldı

Spor Toto Süper Lig şampiyonluğunu elde eden Galatasaray, hem ligden gelecek, hem de Şampiyonlar Ligi katılım payıyla birlikte kasasına girecek yaklaşık 70 milyon Euro ile transfere hazırlanıyor.

Şampiyonlar Liginde mücadele edecek iyi bir futbolcunun ortalama değeri kadar gelirle, hem geçmiş borçlarını temizlemesi gereken, hem de yeni sezona takımını güçlendirmek isteyen sarı kırmızılıların, bu işi nasıl yapacağı ilk akla gelen soru.

Ancak tüm kulüpler borç batağında çırpınırken ve UEFA yaptırımlarıyla karşı karşıya kalma riski taşırken, transfer dönemi öncesi yine tüm ekipler hakkında inanması güç transfer söylentileri ortalığı toz duman etmiş durumda.

FENERBAHÇE KAYNAK ARIYOR

Yeni sezonda transfer yapabilmesi 31 Mayıs’a kadar 60 milyon Euro’luk gelir göstermesi gereken Fenerbahçe’nin, eldeki oyuncularla yetinmek zorunda kalabileceği gerçeği ortadayken, bu kadar isim nereden çıkıyor?

“Fener Ol” kampanyasıyla 34.5 milyon Euro’ya ulaşan sarı lacivertliler, geride kalan birkaç günde 25 milyon Euro daha bulamazsa, UEFA’dan gelecek yasakla, adı geçen isimlerin hepsi birer hayal olarak kalabilir.

BEŞİKTAŞ’TA DA DURUM AYNI

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın 2 milyar 103 milyon lira olarak açıkladığı kulüp borcunun acil bir çözüm üretilmezse, transfere izin vermeyeceğini kabul etmek çok mu zor?

Transfere en fazla 10 milyon Euro ayırabilecek durumdaki Siyah Beyazlılar, transfer yapabilmek için, diğer kulüplere uygulanan, “sattığın kadar alabilirsin” sınırında ‘dev isimleri’ nasıl kadrosuna katabilir?

İşte hayali transferler :

GALATASARAY

GİDECEKLER: Sinan GÜMÜŞ, Younes BELHANDA, Eren DERDİYOK

GELECEKLER: Hakan ÇALHANOĞLU, DOUGLAS, Ryan BABEL, Deniz TÜRÜÇ, Okay YOKUŞLU, Şener ÖZBAYRAKLI.

BEŞİKTAŞ

GİDECEKLER: Dorukhan TOKÖZ, Jeremian LENS, Ricardo QUARESMA, Domagoj VİDA

GELECEKLER: Pieno SİSTO, MARCELO, Aziz BEHİCH, Erce KARDEŞLER, Kerim ALICI, Charles KABORE

FENERBAHÇE

GİDECEKLER: Mathieu VALBUENA, Şener ÖZBAYRAKLI, İsmail KÖYBAŞI, Eljif ELMAS, Roman NEUSTADTER, Michael FREY, Diego REYES

GELECEKLER: Nazım SANGARE, Vedat MURİQİ, Edin VİSCA, Emre BELÖZOĞLU, Nacer CHADLİ, Jeremie BELA, Mario BALOTELLİ, İrfan Can KAHVECİ

TRABZONSPOR

GİDECEKLER: Yusuf YAZICI, Abdülkadir ÖMÜR, Luis İBANEZ, Olcay ŞAHAN

GELECEKLER: Alexandru EPUREANU, Yusuf SARI.

Written by Esmer Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altay Bayındır Galatasaray’da

Fenerbahçe’nin Önceliği Savunmada