in

GüldümGüldüm ŞaşırtıcıŞaşırtıcı BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim HarikaHarika

Hayda! Kale Filelerindeki Yırtık Bulunamadı

HABER: METİNER ERDEM VİRALSPOR/ÖZEL Spor Toto 1. Lig’deki Ankaragücü-Eyüpspor maçında, skordan çok 27. dakikada Sinan Osmanoğlu’nun attığı kafa golünün fileleri delip geçmesi konuşuldu.

Erdem Özgenç’in serbest vuruşta yaptığı ortaya çok iyi yükselen Sinan Osmanoğlu, kafayla topu Eyüpspor kalecisi Çağlar Şahin Akbaba’nın üzerinden kaleye göndermiş, üç direğin arasından geçen top fileleri de delerek kalenin arkasına gitmişti.

Maçın hakemi Yiğit Arslan, bu pozisyonda önce aut kararı vermiş, sonra 4. hakemin uyarısı üzerine kararını düzelterek golü vermişti.

Hakem Yiğit Aslan’ın aut kararı vermesinde, pozisyonun hemen ardından fileleri kontrol ederken, yırtık görememesi etkili olmuştu.

Bu pozisyondan sonra özellikle maç öncesi fileleri kontrol eden kıdemli yardımcı hakem Deniz Turgut, yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.

Dün maçtan sonra, bugün gün boyu Eryaman Stat müdürlüğü ekipleri kale filesinde inceleme yaptı. Saatler süren incelemelere karşın filelerde yırtık ya da genişleme bulunamadı.

Eryaman Stat Müdürü İrfan Erbaş, “Ağın her karesini tek tek inceledik. Topu her kareden geçirmeye çalıştık ama başarılı olamadık. Maçta o top filelerden nasıl geçti inanmakta zorlanıyoruz. Adeta illüzyon yaşandı. Sanırım anlık genişleme oldu” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1. Lig’de Alt da Üst de Kaynıyor

Göksel Gümüşdağ Yüzünden İstifa Etmiş