in ,

Haziran Sonunda Başlayamazsak, Bu Sezon Kayıp Bir Sezon Olur

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin corona virüsü sebebiyle duran futbolun yakın geleceği hakkında”“A,B ve C planları var ancak bu salgının ne zaman biteceğini kimse bilmiyor. Tüm sektörler gibi biz de beklemeliyiz.” dedi.

İtalyan basınına açıklamalarda bulunan Ceferin, “UEFA, ettiği karın yüzde 87’sini dünya futboluna dağıtmaya hazır. EURO 2020’yi ertelemek büyük bir fedakarlıktı Avrupa Kulüpler Birliği, Futbolcular Birliği ve ligler büyük bir birliktelik gösterdi.” diye konuştu.

Farklı senaryolara hazır olduklarını ve FIFA Başkanı Gianni Infantino ile de bu süreçte yakın temas halinde bulunduklarını ifade eden UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, “A,B ve C planları var ancak bu salgının ne zaman biteceğini kimse bilmiyor. Tüm sektörler gibi biz de beklemeliyiz. Alternatiflerden biri mayıs ayının ortasında, haziran ya da hatta haziranın sonunda tekrar başlamak. Bu sezonu, bir sonraki sezonun başlangıcında bitirme seçeneği de var. Eğer ligler tekrar başlarsa, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin de tarihlerini paylaşacağız. Her şey liglere göre ayarlanacak. Önceliğimiz ligleri bitirmek, seyircisiz olsa da, yaz aylarında olsa da öncelik bu. Önemli olan haziran sonunda tekrar başlamak, yoksa bu sezon kayıp bir sezon olur.” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Başkanı Mert’in İlginç Koleksiyonu

Kimse Antrenman Yapmak İstemiyor