in

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Haziran’da, Belki de Ocak’ta Aday Oluruz

İşadamı Murat Ağcabağ, Ankaragücü’nün olağanüstü genel kuruluna katılmayacağını, demokratik bir ortam sağlanırsa 2020 Haziran ayında, belki de Ocak ayında yapılacak kongrede aday olabileceğini söyledi.

Ağcabağ, VİRALSPOR’a yaptığı açıklamada,  kongreye katılıp liste sunması konusunda çok yoğun bir baskı olduğunu, ancak aday olmamaya karar verdiğini bildirdi.

Mevcut delegelerden bir liste hazırladıklarını anlatan Ağcabağ, “Hazırladığım listenin sadece 5’i önceki listemde yer alan yol arkadaşlarım. Diğer 38’i Ankaragücü’ne, armaya değer veren arkadaşlar ama bugüne kadar birlikteliğimiz olmamış. Böyle bir listeyle seçime girmenin doğru olmayacağını, sadece ortamı gereceğini düşündüm. Mehmet Yiğiner’in benimle ilgili şartları da olmuş. Arkadaşlar Mehmet Yiğiner’in desteğini almışlar, seçime giriyorlar.

Onlara hayırlı olsun diyorum.”

Ağcabağ, yeni yönetimden öncelikle delege yapısını değiştirip demokratik bir ortam sağlamalarını beklediklerini belirterek, “Bunu sağlarlarsa, 2020 Haziran ayında yapılacak olağan kongrede başkanlığa aday olurum. Belki de ocak ayında bir kongre daha yapılır, orada aday olurum” dedi.

VİRALSPOR’un “Ocak’ta yeni bir kongre söz konusu mu?” sorusuna Ağcabağ, “Neden olmasın, burası Ankaragücü” cevabını verdi.

Ağcabağ, genel kurul için Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’ne  gitmeyeceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yabancı Sayısını Düşürmeyi Planlıyoruz

Fenerbahçe Kupada Sürprize İzin Vermedi