in

Hemen Her Maç Sıkıntılarımız Oldu

Ankaragücü Teknik Direktörü Fuat Çapa, eksikler nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiklerini ifade ederek, ” Alper gibi lider bir oyuncumuzun olmayışı da bizi çok etkiledi. Kitsiou ve Pinto’yu da kaç haftadır kullanamıyoruz.” dedi.

Takım olmanın kolay olmadığını dile getiren Fuat Çapa, “Sahaya bugün çift santrforla çıkmak zorunda kaldık. Hemen hemen her maç böyle sıkıntılarımız oldu. Takım olmak o kadar kolay değil. Ligde çok örneği var. Trabzonspor geçen sezon şampiyonluğa oynuyordu bu sezon yeni takım kurdular ve sıkıntı yaşıyorlar. Beşiktaş da öyle. Böyle 7-8 takım sayarım. Geçen sezonun kadrosuyla devam edenler var. Pandemi süreci takımların çalışmasına da izin vermiyor. Her seferinde neler olacak diye beklemek zorundasınız. Birlikte çok idman yapan, maça çıkan takımlar avantaj yakalıyor. Biz zaman zaman saha içinde birbirimizi bulamıyoruz. Alper gibi lider bir oyuncumuzun olmayışı da bizi çok etkiledi. Kitsiou ve Pinto’yu da kaç haftadır kullanamıyoruz. Geçtiğimiz hafta sağ bekim, sol bekim, stoperlerime bir şey olacak diye kulübede korktum. Vakalardan dolayı alternatif tek oyuncum yoktu. Geçtiğimiz hafta 10 kişi eksiktik, bugün ise o Galatasaray kadrosuna göre sadece Şahverdi vardı, o da ikinci yarı girebildi.” diye konuştu.

ÜZÜLDÜM

Taraftarın kendisini istifaya çağırmasına üzüldüğünü belirten Çapa, ”Ben başarısız bir yerden gelmedim. Geçtiğimiz sezon en başarılı teknik adamlardan biriydim. Biz buradaki beklentileri, istekleri ve vizyonu gördük, inandık ve sabır gösterdik. Yoksa 2. hafta transfer tahtası açılmadı diye ben de gidebilirdim. Eğer bir davaya inanıyorsanız mücadele etmeden olmaz. Onun için biz bu sabrı gösterdik. Taraftarımız sabrı göstermedi ve ilk defa bunu yaşadım hayatımda. Beklentilerini anlıyorum ama onlar da camiamızın içinde yaşadıklarımızı biliyor. Oynadığımız 6 maçı değerlendirirsek çok başarılı değiliz. Şu an beni çok sağlıklı görüyorsunuz ama içimde olanları hiçbiriniz bilmiyorsunuz. Yaşadıklarımız bizi inanılmaz yıprattı. Yönetimimiz de büyük gayret göstererek son güne doğru transfer yasağını kaldırdı. Biz ilk günden beri şu anki kadromuzla oynayamadık.” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fuat Çapa ile İlgili Bir Tasarrufumuz Olmayacak

Kayserispor Hatayspor’u Durduramadı