in

Hepimiz Aynı Takımdayız

Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, on yıldır yönetiminde bulunduğu federasyondaki belirlediği eksikleri gidermek için tüm camia ile elele verdiklerini söyledi.

Voleybol Federasyonunun kuruluşunun 60. yılı için hazırlandıklarını belirten Üstündağ, “Türkiye’nin takım sporlarındaki en başarılı federasyonuyuz. Kulüp takımlarımız Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında zirveye ambargo koydular. Kulüpler düzeyinde, kadınlarda Avrupa birincisi, erkeklerde Avrupa üçüncüsüyüz. İlk amacımız istikrarı koruyarak, milli takımlar düzeyinde başarıya ulaşmak. Olimpiyatlarda zirveye çıkmak” dedi.

Başarının alt yapı ve çok çalışmaktan geçtiğini dile getiren Üstündağ, “73 bin lisansı sporcumuz var. Lig maçlarında seyirci desteği her geçen gün artıyor. Kulüplerimiz altyapıya önem vererek, yeni isimlerin yetişmesine çaba harcıyor. Federasyon olarak, biz de kulüpler arasındaki bağı güçlendirip, ‘hepimiz aynı takımdayız’, hedefiyle voleybolun daha da gelişmesine destek olacağız” diye konuştu.

Bengü Türk televizyonunda yayınlanan “Spor Kulisi” programında Uğur Tenekecioğlu, Lokman Köse ve Tayfun Özsoy’un sorularını yanıtlayan Mehmet Akif Üstündağ, “Tek aday olmak sorumluluğumuzu daha da arttırdı. Tüm kulüpler ortak hareket ederek, sorunları çözüyoruz” dedi.

Çok iyi çalışan bir Merkez Hakem Kurulu’na sahip olduklarını kaydeden Üstündağ, “Uluslarası düzeyde 21 hakemimiz var. Görüntülü destek sistemini de kullanıyoruz. Böyle olunca, maçlarda hata en aza iniyor, orada da sorun çıkmıyor” diye konuştu.

Türkiye’nin Uluslararası Federasyonlarda da güç haline geldiğini açıklayan Üstündağ, “Özkan Mutlugil’in listesiyle seçime girdiğimiz dönemde, CEV Başkanı Andre Meyer, Genel Kurula gelerek bize karşı taraf olmuştu. O seçimi kazandık. Avrupa Voleybol Federasyonu seçimlerinde biz de risk aldık ve Andre Meyer’in ondört yıllık başkanlık döneminin bitmesine vesile olduk. Aleksandr Boriciç federasyonunun başkanvekili Özkan Mutlugil, tüm kurullarda Türk temsilciler var” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzonspor, Akhisarspor’a Patladı

Çeyrek Finale Çıkacak Son 4 Takım Belli Oluyor