in

GüldümGüldüm ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

İdmanocağı Kadın Futbol Takımı’nın İkiz Kardeşleri

HABER VE FOTOĞRAFLAR: KAMİL ANAHAR

TFF Kadınlar İkinci Lig’inde mücadele veren Trabzon İdmanocağı’nın ikiz kız kardeşleri, İrem-Hilem Aydın ve Meral-Merve Çabuk, hedeflerini sarı kırmızılı takımla 1. Lig’de oynamak olduğunu dile getirdiler.

Trabzon’da arkadaşlarından özenerek futbola  başlayan 18 yaşındaki ikizler İrem-Hilem Aydın ile Meral-Merve  Çabuk adlı kız kardeşler TFF kadınlar Futbol Birinci Ligi’ni hedefleyerek  çalışmalarını sürdürüyor.

TFF Kadınlar 2. Futbol Ligi ekiplerindeTrabzon İdmanocağı Kadın Futbol Takımı’nda  forma giyen ikiz kardeşler ilerisi için büyük düşünüyorlar.

8 yıldır futbol oynadığını belirten  Hilem Aydın, ‘’8 senedir oynuyorum. Ailem sıcak bakmasaydı 8 sene futbol oynayamazdım, katkıları büyüktür. Hedefim milli sporcu olmak ve daha sonra polisliğe adım atmak. Ortaokuldayken yeni beden hocamız gelmişti. Futsal takımı kuruyordu. Ben de futbol oynamayı severdim meraklıydım da. Beni beğendi büyük ablaların arasına aldı. Oradan başlamış oldum’’ dedi.

İkizlerden İrem Aydın ise, ‘’ Yaşım 18 üniversiteye hazırlanıyorum. Futbolu 7 senedir oynuyorum. Ailem futbol oynamama karışmıyor. Hedefim BESYO. TFF Kadınlar Birinci Ligi’nde de forma giymek isterim.’’ diye konuştu.

ANTRENÖRÜMÜZ BİZİ BAZEN KARIŞTIRIYOR

Trabzon Spor Lisesi’nde okuyan Meral-Merve Çabuk kardeşler de yaptıkları açıklamada, ‘’İkimiz de Trabzon Spor Lisesi’nde okuyoruz, Oynadığımız ilk takım Trabzon İdmanocağı’dır. Tek yumurta ikiziyiz. Antrenörümüz bizi maçlarda karıştırıyor ve bazen yanlış sesleniyor. Futboldan beklentimiz milli olup daha iyi bir takımda oynamak. Ailemiz bu konuda bizi hep desteklemiştir. Gerek uzaklık olsun gerek hava şartları olsun. Her zaman yanımızda olmuşlardır’’ ifadelerini kullandılar.

BAZEN BEN DE SEÇEMİYORUM

İdmanocağı Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Ayhan Özdemir, takımlarında forma giyen ikiz kız kardeşlerin zaman zaman kendisinin de seçemediği, İrem’e Hilem, Merve’ye de Meral’e dediğim zamanlar oluyor. Takımımıza güç ve renk veriyorlar. 4 oyuncumuz da kaliteli. İleri de daha iyi olacakları kanısındayım’’ dedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalya’da Beraberlik Var

Beşiktaş Emre Kılınç ile Anlaştı İddiası