in

İki Farklı Gençlerbirliği

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin karşılaşmanın ilk 11’inde ezberleri bozarak oyuncu değişikliklerine gitti.

Arda Kızıldağ ve Eleke gibi isimler kadroda yer almadı.

Bunun da semeresini 8. dakikada Sandro Lima-Barış ortaklığından gelen golle aldı.

Ancak rakip Samsunspor maçı bırakmayacağını 2 dakika sonra bulduğu golle bildirdi.

Karşılaşmaya defansif bir görüntü ile çıkan ev sahibi Gençlerbirliği bulduğu golle cesaretlenerek rakibin üstüne daha fazla gitti.

Bu cesaretin ardından üst üste pozisyonlar üreten Gençlerbirliği bunlardan yararlanamadı. Başkent ekibinin önceki maçlarına oranla bu maçta rakip ceza alanına daha çabuk gitmesi önemli bir değişiklikti.

Gençlerbirliği‘nin ön liberosu Tshibola biraz cesaretli olsa topu geriye değil de öne oynasa ev sahip ekip daha fazla pozisyon bulabilirdi.

İki takım da golleri bulduktan sonra çok sıkıcı bir futbol ortaya koydu. Sanki ilk yarı böyle bitsin kafasında bir futbol izledik. Ve öyle de sona erdi.

Gençlerbirliği ikinci yarıya önceki olduğu gibi yine etkisiz, amaçsız ve golden uzak bir futbol anlayışıyla çıktı.

Bu nedenle de Samsunspor ikinci yarıya daha etkili başladı.

Teknik direktör Diyadin oyuncu değişikliğinde hata yaptı. Lualua’nın yerine Tshibola’yı çıkartsa ev sahibi ekip daha fazla rakip kalede görünürdü.

Ne yazık ki Gençlerbirliği çok genç bir takım ve bu nedenle futbolun çok basit bir oyun olduğunun farkında değiller. Final paslarında hep hata yaptılar. 75. dakikaya kadar sahada rakibine oranla etkisiz kalan Gençlerbirliği duran topta Metehan Mert ile ikinci golünü bulmayı başardı. Rakibin 10 kişi kalmasına rağmen golü bulması ve maçtan 1 puanla ayrılması da Fuat Çapa ve ekibinin başarısıdır.

Burada bir parantez açmak isterim. Teknik direktör Metin Diyadin’i tebrik etmek lazım. Bu kadar genç ve tecrübesiz bir takımla bence başarılı bir sezon geçiriyor. Sezon sonu ne olur bilmem ama Diyadin alkışı hak ediyor diye düşünüyorum.

Rahmetullah Berişbek’in kaçırdığı golü sanırım kırmızı-siyahlı ekip aile içinde tartışır.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gençlerbirliği Son anda Yakalandı

Galip Gelmemiz Gereken Bir Maçtı