in

İnegölspor, Şikeye Karıştıkları Gerekçesiyle İki Kalecisinin Sözleşmesini Fesh Etti

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden İnegölspor, kaleciler Sercan Çobanoğlu ve Emre Selen‘in sözleşmesini fesh ederken, şikeye karıştıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

19 takımlı ligde ilk yarıyı topladığı 15 puanla 17.sırada tamamlayan İnegölspor, son maçında Tarsus İdman Yurdu ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı.

İngeölspor’un açıklamasında “Kulübümüzle ve birkaç futbolcumuzla ilgili olarak son günlerde kamuoyuna da yansıyan olaylara ilişkin, İnegölspor kulübü olarak açıklama yapmak gerekmiştir. Sezon başından beri, maalesef kulübümüzün üzerinde kara bulutlar dolaşmaktadır. Saha dışı , istemediğimiz olayların olduğu bu sezonda Tarsus idman Yurdu maçında alınan beraberlik ile birlikte ilk devreyi tamamladık” denildi.

Açıklama şu ifadelere yer verildi.

“Her ne kadar ilk devre sonu itibari ile, alınan sonuçlar ve sıralama olarak istediğimiz yerde olmasak da devre arasında büyük bir hassasiyetle gerekli çalışmaları yapacağımızdan ve İnegölspor’umuzu içinde bulunduğu buhrandan çıkaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Ancak her ne kadar biz inegölspor camiası ve yönetimi olarak var gücümüzle, bir çok zorlukla mücadele etsek de, kontrolümüz dışında gelişen, sarsıcı olayların önüne geçemiyoruz. Futbol artık sadece futbol olmaktan çıkmış ve bazı illegal yapıların, kişilerin haksız kazanç kapısı olmuştur.

Maalesef Tarsus maçından önce ortaya atılan ve daha önce kulüp tarihimiz boyunca, şahit olmadığımız bir durum bizi derinden üzmüştür. Kulübümüz futbolcularından, kaleciler Sercan Çobanoğlu ve Emre Selen‘in şikeye karıştığı, bazı maçlarımızda inegölspor aleyhine şike yaptıkları iddia edilmiş olup bu bilgi kulübümüze ulaşmıştır.

İddiası dahi çirkin olan, tasvip etmediğimiz, bu olay sebebi ile yönetimimiz tarafından ivedi olarak alınan karar ile her iki futbolcuyla da kulübümüz menfaatleri doğrultusunda derhal yollarımız ayrılmıştır. İddia edilen bu olaya ilişkin olarak kulübümüz tarafından inegöl Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde suç duyurusunda bulunulmuş olup, ilgili hukuksuzluğa karışanlar hakkında, hak ettikleri yaptırımların uygulanması için adli süreç başlatılmıştır. lnegölspor camiasının, şanlı taraftarımızın ve yöneticilerimizin emeklerine ihanet edenler hakkında gerekli mücadeleye vereceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükümlülüklerini Yerine Getirmeyen Kulüplerin 3 Puanını Sileceğiz

Ankaragücü Zorlanmadan Tur Atladı