in

İşadamı Abidin Doğan “Büyük Ankaragücü” Hareketini Başlatıyor

VİRALSPOR-ÖZEL

Ankaragücü’nde olağanüstü genel kurulda son anda adaylıktan vazgeçen işadamı Abidin Doğan, ekim ayından itibaren “Büyük Ankaragücü” hareketini başlatacağını söyledi.

Abidin Doğan, VİRALSPOR’a yaptığı açıklamada, Fatih Mert başkanlığındaki yönetimin, eski yönetimle anlaşmalı şekilde olağanüstü genel kurula katıldığını, 31 Ekim’de seçim değil, devir teslim işlemi yapıldığını iddia etti.

Genel Kurula listesi ile geldiğini, ancak eski başkan Mehmet Yiğiner’in yaşanan olayların ardından, “Biz bu arkadaşlarla anlaştık. Bir yere gidemezler. Görevi almak zorundalar” sözü üzerine listesini Divan Kurulu’na sunmadan salondan ayrıldığını söyleyen Abidin Doğan, “Nitekim daha sonra salona döndüler ve görev devir teslim işlemini tamamladılar” dedi.

BORÇ 500 MİLYON SINIRINA DAYANIR

Fatih Mert yönetiminin Ankaragücü tarihinde görülmemiş taraftar desteğini arkalarına almalarına karşın, geçen 10 ayda verilen hiçbir sözü yerine getirmediğini öne süren Doğan, şunları söyledi:

“1500 kişi izleyip transfer yaptık dediler, şu an 15 transferden ilk 11’de oynayabilecek durumda sadece kaleci Friedrich ve Lukasik var. Şimdi yeniden 10-12 transfer yapmaktan bahsediyorlar. Yarım sezonda 5 teknik direktör değiştirdiler. Kendi ceplerinden kulübe bir lira bağış yapmadılar. Borcu, borçla finanse etmeye çalışıyorlar. 270 milyon borcu, yarım sezonda 370 milyon liraya çıkardılar. 15 transfer,  100 milyon lira ekstra borç yaptıkları halde takım ligi sonuncu tamamladı. Hala kredi çekme derdindeler. 100 milyon lira daha kredi çekecekleri söyleniyor. Birkaç aya kadar borç 500 milyon lira sınırına dayanır. Bu borçlar nasıl ödenecek, hiçbir projeleri yok. Sadece ve sadece yeni borç bulma arayışındalar. Kulübün emektarlarının işine son verip kendi yakınlarını işe başlatmayı kurumsallık olarak göstermeye çalışıyorlar. Skandal 110. yıl videosuna kim onay verdi, ses yok. Başkandan izinsiz bu videonun yayınlaması mümkün değildir. Çıkıp özür bile dilenmedi. Eleştirilerden ders almak yerine, eleştirenleri sosyal medyada engelleyerek eski yönetimin yanlışlarını tekrarlama yolunu seçtiler. Ligin başlamasına 1 hafta var, transfer yasağı kaldırılmadı. Transferleri, geçmişte bazı kulüpleri borç batağına sokan, batıran sözde menajerler aracılığıyla yapma peşindeler.”

DELEGELERDEN KAÇIYORLAR, NEREYE KADAR?

Ankaragücü yönetiminin, Ağustos ayı başında yapılması gereken olağanüstü genel kurulu İçişleri Bakanlığı genelgesini gerekçe göstererek Kasım ayına ertelediğini kaydeden Abidin Doğan, “Konyaspor, Bursaspor için sorun olmayan genelge, Ankaragücü için sorun olabiliyor. Türkiye Futbol Federasyonu bile genel kurul yaptı. Delegelerden kaçıyorlar ama nereye kadar?” ifadelerini kulandı.

BU YOLA BAŞKANLIK HEVESİYLE ÇIKMIYORUM

Ekim ayından itibaren kentteki tüm dinamikleri harekete geçirerek yeni bir oluşum için yola çıkacaklarını anlatan Abidin Doğan, şu bilgileri verdi:

“Ankaragücü’nün tüm sorunlarını çözecek projeler hazırlıyoruz. Bu kentte  siyasi kaygısı, beklentisi olmayan, kalbi arma için atan onlarca yüzlerce işadamı, esnaf, STK yöneticisi var. Herbirini ayrı ayrı ziyaret ederek projelerimizi anlatacağız. Ankaragücü sadece 1, 2 ismin çabasıyla değil, çok güçlü isimlerden kurulu bir yönetimle başarılı olur. Güçlü yönetim, güçlü Ankaragücü demektir. Bu yola kesinlikle başkanlık hevesiyle çıkmıyorum. Yönetimde bile olmam gerekmiyor. Başlatacağımız hareket başkan adayını da kendi içinden çıkaracaktır.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Millilerden Tatsız Başlangıç

Ankaragücü, Afyon Kampını Tamamladı