in

İSMAİL AKÇAY 9. YOL KOŞUSU’NDA SÜRPRİZ VAR

Türkiye Atletizm Federasyonu ile Balıkesir Altı Eylül Belediyesi’nin efsane atletimiz İsmail Akçay adına düzenlediği geleneksel “İsmail Akçay 9. Yol Koşusu” basın toplantısı 7 Eylül Perşembe günü saat 11.00’da Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin Ataköy’de bulunan Olimpiyatevi’nde gerçekleşecek.

Organizasyon tanıtım ve basın toplantısına Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Altı Eylül Belediye Başkanı Dr. Zekai Kafaoğlu ve Efsane atletimiz İsmail Akçay katılacak.

1968 Meksika Olimpiyatlarında maraton dalında 4. olan İsmail Akçay adına 9’uncusu 10 Eylül 2017 Pazar günü saat 17.00’da düzenlenecek yarışma ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verilecektir.

Öte yandan bu yıl “İsmail Akçay Yol Koşusu”nda büyük bir buluşma gerçekleşecek. 1968 Meksika Olimpiyatları’nda Efsane atletimiz İsmail Akçay’ın önünde ilk üç sırayı alan atletlerden hayatta olan Japon Kenji Kımıhara ve Yeni Zellandalı Mike Ryan Balıkesir’e gelecek. Yarışmayı birinci tamamlayan altın madalya kazanan Etiyopyalı Mamo Wolde 2002 yılında yaşamını yitirmişti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SÜPER LİG’DE TRİBÜNLERİN DOLMAMA SEBEBİ

GENÇLERBİRLİĞİ’NDE YOĞUN TEMPO