in

İşte Ankaragücü Kongresini Erteleten Hıfzıssıhha Kararı

Ankaragücü Basın Sözcüsü İsmail Atasoy, 11-18 Mart’taki kongrenin İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 2 Mart’taki kararları doğrultusunda ertelendiğini bildirdi.

Atasoy, VİRALSPOR’a yaptığı açıklamada, MKE Ankaragücü Yönetim Kurulu olarak kongre kararını 24 Şubat’ta aldıklarını anımsattı.

Kongre kararının alınmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde kongreler için 300 kişi sınırlaması getirildiğini, uygulamanın nasıl yapılacağına dair de 2 Mart’ta İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca karar alınıp, kamuoyuna duyurulduğunu söyledi.

Ankaragücü Yönetim Kurulu’nun kongreyi erteleme gibi bir düşüncesi olmadığının vurgulayan Atasoy, “Kongre kararı aldığımızda ortada ne Cumhurbaşkanlığı Kabinesi kararları ne de İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararı vardı. İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 2 Mart’ta açıkladığı kararların 3 ve 6’ıncı maddeleri, 11-18 Mart’ta kongrenin yapılmasına imkân vermiyor. Bu yüzden 11-18 Mart’ta yapılması gereken kongre iptal edildi.  Valilik ve Kaymakamlık ile görüşmeler devam ediyor. Bu görüşmeler sonucunda hangi şartlarda, hangi mekânda kongre yapabileceğimiz belirlenecek. Yeni bir tarih ve yer belirlendiğinde Ankaragücü kongre üyelerini yeniden bilgilendireceğiz. Altını bir kez daha çizmek gerekirse, kongre yönetim kurulunun isteği doğrultusunda ertelenmedi. Yasal mevzuatlar, kongrenin 11-18 Mart’a yapılmasına imkân vermedi” dedi.

Ankara Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 2 Mart 2021 tarih ve 2021/11 sayılı kararının 6. maddesinde dernek genel kurullarının yapılabilmesi için “Genel kurul yapılacak mekanlarda kişi başı 8 metrekarelik alan bırakma ve 300 kişiyi geçmeme şartı” bulunuyor.

Valilik, özellikle 300 kişiyi geçmeme konusunda ısrarlı olursa, Eryaman Stadı’nda dahi kongrenin yapılması söz konusu olamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği’nde Mehmet Altıparmak da Gitti

Yeni Malatyaspor İrfan Buz ile Anlaştı