in

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim

İşte Artısıyla Eksisiyle Endri Çekici

Ankaragücü, Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Endri Çekici ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Başkan Fatih Mert, Endri Çekici transferinin Ankaragücü için büyük bir katkı sağlayacağını belirtti.

Atılan imzanın camiaya hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Başkan Fatih Mert, “Endri Çekici’nin transferinde büyük çaba gösterdik. Ankaragücümüze büyük faydalar sağlayacak bir isim. Transfer sezonunun son gününe kadar görüşmelerimiz devam etti. Kadromuzda ihtiyaç duyulan bir oyuncu profilindeydi. Takımımıza hoş geldin diyoruz kendisine.” açıklamalarında bulundu.

Ankaragücü’nde olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Endri Çekici de “Ankaragücü’nün büyüklüğünün farkındayım. Bu takımda yer almak ve burada izler bırakmak istiyorum. Neler yapabileceğimi Ankaragücü camiasına göstermek için buradayım.” ifadelerini kullandı.

NK Olimpija Ljubljana kulübünden transfer edilen 23 yaşındaki başarılı oyuncu Endri Çekici, 8 ve 10 numara mevkilerinde görev yapıyor.

ARTISIYLA EKSİSİYLE ENDRİ ÇEKİCİ

Kulüp tarafından 8 ve 10 numara pozisyonlarında oynadığı söylense de Çekici’nin orijinal mevkisi sol kanat.

Trscouts’un değerlendirmesine göre, 4-2-3-1 veya 4-2-4 gibi dizilişlerde sol kanatta görev yapan Çekici, maç içerisinde taktik gereğince sağ kanatta veya forvet arkasında da etkili bir şekilde görev alabiliyor. Bu açıdan oynadığı takımlarda hücum aksiyonlarında adeta bir joker görevi görüyor.

GÜÇLÜ YÖNLERİ:

Endri Çekici’yi tek kelime ile anlatmak gerekirse bu kesinlikle dribbling olmalı. Topla oynamayı seven, dikine hücum eden genç yetenek deyim yerindeyse sahada asla kaçak dövüşmüyor. Top hakimiyeti de üst seviyede olan oyuncu aynı zamanda çabuk bilekleri ile rakip savunmlara zor anlar yaşatabiliyor. Hem çizgiye inerek hem de içeri kat ederek hücum edebilen oyuncu özellikle içeri kat ederek şut atmayı çok seviyor. Genelde sağ ayağını kullanan Çekici gerektiğinde sol ayağını da gayet etkili kullanabiliyor.

ZAYIF YÖNLERİ:

Endri Çekici elbette yetenekli ve gelişime açık bir oyuncu ancak geliştirmesi gereken, iyi bir kanat oyuncusunda olması gereken bazı özelliklerden şimdilik yoksun bir oyuncu. Bunların başında defansif oyuna verdiği katkının yetersiz oluşu geliyor. Kaptırdığı topların neredeyse hiçbirini kovalamayan oyuncu oynadığı kanattaki beke ve dolaylı olarak tüm takıma ekstra yük bindiriyor. Bunun yanında ikili mücadelelerde zayıf olan Çekici, girdiği mücadeleden sonra çoğunlukla kendini yerde buluyor. Boy olarak bir kanat oyuncusuna göre yeterli seviyede olan (1.78 m) Çekici, nispeten yetersiz kas kütlesini ve gücünü biraz arttırmalı. Genel olarak oyun içinde etkili olsa da skora katkı konusunda henüz bekleneni veremiyor ve bu konuda kendini geliştirmeli.

BENZEDİĞİ OYUNCULAR

Endri Çekici tipik bir kanat oyuncusu. Etkili driblingleri olan, dribling sonrası şut kullanmayı seven ve zaman zaman isabetli frikikleri olan bir oyuncu. Özellikle dikine oynama, dribling yetenekleri ve zaman zaman kullandığı etkili vuruşlar Bruma’ya çok benziyor. Volkan Şen ile hemen hemen aynı boya sahip olan Çekici, tıpkı Volkan gibi etkili dribblingleri olan ancak skora katkı anlamında bekleneni veremeyen bir oyuncu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Psikoterapist ve Öğretmen

Milos ve Kibong Ankaraspor’da