in ,

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

İşte Metin Diyadin’e Verilen Skandal Cezanın Nedeni!

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Metin Diyadin’in Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nca 5 maç ceza almasına, devre arasında tuvalete gitmesinin neden olduğu ortaya çıktı.

Metin Diyadin, kırmızı kart gördükten sonra yaşananları VİRALSPOR’a şöyle anlattı:

“Pinto’ya çok sert bir faul yapıldığı düşüncesiyle tepki olarak saha kenarında koşarken, birkaç saniyeliğine oyun alanına girip çıkmışım. Hakem Ümit Öztürk de görmüş, yeni kurallar gereği kırmızı kartla cezalandırıldım. Ben de kurallar gereği tribüne çıktım. Devre arası oldu. Tuvalet ihtiyacımı gidermek istedim. Seyirciler arasından yukarıdaki tuvaletlere gitmem zordu.  Soyunma odalarının koridorunda bulunan tuvaleti kullanmak için izin istedim. Akreditasyon sorumlusu “Tabi ki Hocam kullanabilirsin” dedi. Ama ben kuralları bilen biriyim. Tecrübemiz var, bir görevli eşliğinde gidip gelmek istediğimi söyledim. Maçın temsilcisinden de gerekli izni aldım. Görevli eşliğinde gittikten sonra, dönüşte hakem ile karşılaştım. Hakeme “Beni niye oyundan attın” diye sordum, cevap vermedi. Hakeme tuvalete gitme olayı anlatılmadığından, kuralları ihlal ettiğim şeklinde rapor hazırlamış. Sonucunda bir maç kırmızı karttan, 4 maç da bu ihlalden dolayı ceza verilmiş.”

Diyadin, karara itiraz edeceğini, olağanüstü duruşma talebinde bulunacağını söyledi. Tecrübeli Teknik Direktör, “Temsilci ile hakem arasındaki koordinasyon eksikliğinin cezasını bana kesmişler. Buna izin vermeyeceğim. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız” dedi.

Diyadin, Hector Canteros’un sakatlığının sürdüğünü, Sivasspor maçının kadrosunda yer almayacağını bildirdi.

Diyadin, Gençlerbirliği maçının galibiyet priminin de ödendiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Metin Diyadin’e 5 Maç Ceza

Süper Lig ve 1. Lig Maç Özetleri TRT'de