in ,

İSTİFA ETMEDİM GÖREVİME SON VERİLDİ

Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden geçtiğimiz günlerde ayrılmak zorunda kalan ve alacağı tazminat tartışma konusu olan teknik direktör Fatih Terim, istifa etmediğini, görevine son verildiğini açıkladı.

Fatih Terim’in, ayrılık sonrası, tazminat olarak federasyondan kalan 1 yıllık sözleşmesine karşılık 3.5 milyon Euro alacağı ifade edilmişti.

Öte yandan, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Fatih Terim’in istifa ettiğini, dolayısıyla tazminata hak kazanmadığını, istifayla sonlanmış bir ilişkide tazminat ödenmesine karşı olduklarını söylemişti.

Gelişmeler üzerine Terim’in sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“3,5 yıl görev yaptığım Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden istifa etmedim.

Daha net yazayım: Görevime TFF tarafından son verildi.

Bir süre önce yaşanan olaydan hemen sonra, İstanbul’da başkan Yıldırım Demirören’in ofisinde, Ali Dürüst’ün de bulunduğu konuşmada kendilerine eğer bu olay kuruma ve kişilere zarar veriyor ise görevi hemen bırakabileceğimi söyledim. Bunun üzerine Yıldırım Demirören bana sarılarak, “Hocam daha yapacak çok şeyimiz var.” dedi ve böyle bir şeyin asla söz konusu olmadığını söyledi.

Ben de ekibimle birlikte Dünya Kupası hazırlıklarına devam ettim. 26 Temmuz Çarşamba günü sabah saatlerinde Ali Dürüst ofisime gelerek, Riva’da Yıldırım Demirören, Cengiz Zülfikaroğlu ve Servet Yardımcı ile yaptıkları toplantıda alınan kararın görevime son verilmesi olduğunu bildirdi.

Ben de şaşkınlıkla Ali Dürüst’e, “Bu önemli iki maç arifesinde mi diye sorduğumda, “Maalesef öyle” dedi. Servet Yardımcı’nın bunun bir an önce yapılmasını istediğini söyledi.

Ben bu kararı, Yıldırım Demirören’den duymak istediğimi söyledim. Daha sonra Yıldırım Demirören ile Levent’te buluştuk. Kendisi bu kararı teyit etti. Kendisine gerekçeyi sordum. Bana gerekçe olarak, “Hocam seni çok yıprattılar, senin üzerinde de bizi yıpratıyorlar” dedi.

Beraberlikler kadar ayrılıkların da bu işte doğal olduğunu söyleyerek, kendisine bu mevkiinin bir an evvel dolması gerektiğini elimden gelen yardımı da yapacağımı da söyleyerek vedalaştık. 3,5 senelik bir süreçte benimle birlikte görev alan tüm çalışma arkadaşlarıma bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ben susunca yerime konuşan çok oluyor. Yakışıksız iddia ve yorumları üzüntü ile takip ediyorum. Yaşananlar tüm gerçekliği ile bu şekildedir.

Saygılarımla…”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

USTA MÜJDEYİ VERDİ BURAK YENİDEN TRABZON’DA

BİSİKLETLE 80 GÜNDE 81 İLİ GEZECEK