in

Josef de Souza’nın Müdahale Etmesi Kurallara Aykırı

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkan Yardımcısı ve Hakem Hocası Murat Ilgaz ile UEFA Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hakem Eğitimi Danışmanı Hugh Dallas Josef de Souza’nın gördüğü kırmızı kartla ilgili görüşlerini açıkladı.

beIN SPORTS’ta yayınlanan KURALINA GÖRE Programı’nda Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı ve Hakem Hocası Murat Ilgaz ile UEFA Hakem Kurulu Başkan Vekili ve TFF Hakem Eğitimi Danışmanı Hugh Dallas haftanın kritik hakem kararlarını değerlendirdiler.

Josef de Souza’nın kırmızı kartı hakkında MHK Başkan Yardımcısı Murat Ilgaz “Hakem elbette çaresiz kalarak oyun kurallarını uyguluyor. 3. şahıslar dediğimiz kişiye karşı hareketinden dolayı raporuna yazıyor. Olay çok çirkin. Hakem çaresiz, oyun kurallarını uygulamak zorunda kaldı.” ifadelerini kullandı.

Hugh Dallas “Josef’in seyirciye ne yaptığını görmedim. Ona müdahale etmesi kurallara aykırı. Şiddetli bir müdahale olarak değerlendiriliyor. Bir eylem olunca sonucu kırmızı kart oluyor.” diye konuştu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü Ne Ceza Alacak?

Süper Lig’de 5. Haftanın Seyirci Sayıları Belli Oldu