in

Karayip Korsanları’nı İzledim, Eskrimi Sevdim

Türkiye’nin Kadınlar Eskrim’deki ilk altın madalyasını kazanan 17 yaşındaki Deniz Selin Ünlüdağ, inatçı yapısı nedeniyle skor ne olursa olsun, maçı bırakmadığını söyledi.

Spor Kulisi programına katılan Yıldız Kadınlar Avrupa Eskrim Şampiyonu Deniz Selin Ünlüdağ, Uğur Tenekecioğlu ve Tayfun Özsoy’un sorularını yanıtladı.

Eskrim ile 9 yaşında tanıştığını anlatan Ünlüdağ, “Karayip Korsanları filmini çok severdim. Eskrimle karşılaşınca çok sevdim. Arkadaşlarım dışarıda oynarken, gezerken, ben elimde kılıç çalıştım” dedi.

14 yaşında tek başına Türkiye Olimpiyat Merkezi’ne geldiğini anlatan Ünlüdağ, “Ailemden, arkadaşlarımdan, okulumdan ayrıldım, geldim Ankara’da şampiyon olmak için çalışmaya başladım. Bir ara umudumu yitirir gibi oldum. İnatçıyım, çok çalıştım. Ayağımdan sakatlandım, durmadım, çalıştım. Romanya’da madalya maçını kaçırdığım zaman, Rusya’da şampiyon olacağım, dedim. Yazın herkes tatil yaparken, durmadım çalıştım. Hedefime ulaştım” diye konuştu.

Yeni hedefinin Tokyo Olimpiyatları olduğunu belirten Ünlüdağ, “Büyüklerde mücadele etmeye başlayacağım. İlk hedefim 2020 olimpiyatlarına katılıp, burada altın madalya kazanmak. Bunu başaracağıma inanıyorum” dedi.

Deniz Selin Ünlüdağ, Bengü Türk televizyonundaki programda en temel özelliğinin vazgeçmemek olduğunu söyledi. Şampiyon eskrimci, “Maçı asla bırakmıyorum. 14-0 olsa bile maçı bırakmam, kazanmak için çaba harcarım. Asla vazgeçmem” diye konuştu.

2024, 2028 olimpiyatlarına da katılmak istediğini açıklayan Deniz Selin Ünlüdağ, “Bu arada psikoloji eğitimi alarak, spor psikoloğu olmak istiyorum. İleride sporcu yetiştireceğim zaman, çok yararı olacaktır. Ayrıca, kendi eskrim kulübümü de kurmak hedeflerimin arasında” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Filenin Sultanları 3’te 3 Yaptı

Beşiktaş’tan KAP’a Dusko Tosic Açıklaması