in

Kayserispor’a Transfer Yasağı mı Geliyor?

Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, “Geçtiğimiz dönemlerde kulübümüzde kısa süre forma giyen Landry N’Guemo ve Mensah’ın bonservisini aldığımız ama halen ödeme yapmadığımız Atletico Madrid kulübü FIFA’ya şikayette bulundu. FIFA da haklı buldu. Hem N’Guemo hem de Atletico Madrid kulübüne ödeme yapmazsak transfer yasağı alacağız. İspanyol kulübü 3 dönem yasak talebinde bulunmuş” dedi.

Hem N’Guemo hem de Atletico Madrid kulübü ile avukatlar kanalıyla görüşme yaptıklarını söyleyen Başkan Gözbaşı, “Her iki tarafa yapılacak ödeme de ağır. Hem futbolcudan hem de İspanyol kulübünden ödeme konusunda iyileştirme talebinde bulunduk. Hem indirim istedik hem ödeme kolaylığı istedik. Müzakere ediliyor. Bir şekilde anlaşacağımızı umut ediyorum. Aksi taktirde transfer yasağı cezası alacağız” diye konuştu.

Kayserispor kulübünün kurtuluşu için şirketleşmeye gidilmesi gerektiğini de ifade eden Başkan Gözbaşı, “Şirketleşme olursa, sermaye bulmak daha kolay olur. Hesaplar daha şeffaf olur. Gelir sağlamak daha kolay olur” dedi.

Başkan Gözbaşı, “Kayserispor kulübü bana emanet edildi. Emanete sahip çıkmak için uğraşıyorum. Takımı ortada bırakacak durumum yok. Avrupa’da ve Afrika’da Kayserispor Futbol Okulu açma planlarımız var. Ama ortada gerçekten ciddi bir borç yükü var. Borçların silinmesi için çabalamalıyız. 6 ayda önemli tasarruf yaptık. 8 Milyon Avro ödeme yapılması lazım. Bunu görüşerek ne kadar indirebilirsek indireceğiz. 2-3 milyon ile kapatmamız lazım. Banka faizlerini görüşüp aşağıya çekeceğiz. Bu haliyle bırakırsak amatörü bilme göremeyiz. Şirketleşme olmazsa bu hikaye hep sürer. Kurtuluş şirketleşmektir. Çünkü AŞ olunca hem görev alan tüm yöneticiler gelir ve giderden sorumlu olur, hem hesaplar daha şeffaf olur, hem ekonomik kaynak bulmak daha kolay olur” açıklaması yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü’nün Tandoğan Tesisleri Açılıyor

Trabzonspor’a Avrupa’dan 1 Yıl Men Cezası Geldi