in

BeğendimBeğendim

Keçiörengücü Galibiyeti Kaçırdı

”Yenemezsen yenilme” parolasıyla maça çıkan Yılport Samsunspor, Keçiörengücü’nden aldığı 1 puana sevinirken son dönemde iyi bir çıkış yakalayan Keçiörengücü de elinden kaçırdığı puanlara üzülüyordur şimdi.

Aktepe Keçiörengücü Stadı’nda karşılaşan her iki takımda futbol adına güzel işler yaptı. Oyunu soğutmadılar, sertleştirmediler, karşılıklı ataklarla gol aramaya çalıştılar. Keçiören taraftarı da maç boyunca destekleriyle “İtici gücü” oldu diyebilirim.

Keçiörengücü, devre arasında yaptığı doğru transferleriyle çok dişli ve rakibi ısıran bir takım olmuş.

Özellikle Uzodimma, Adamu ve Olawoyin. Keçiörengücü’nde Tayfun Dingil, Fatih Selimhan Solmaz, Taşkın Çalış, Ali Yavuz Kol, bana göre iyilerin arasında.

Maçın hakemi de takdir haklarını Samsunspor’dan yana kullandı diyebilirim. Daha maçın başında Uzodimma’nın ceza sahası içinde düşürülmesini göremedi.

Fofana durdurulamadı

Bu arada Keçiörengücü sağ kanadından ataklarını yapan Samsunspor’lu Fofana’yı bir türlü durduramadı. Adam, her atağında tehlike yarattı, Ogün Bayrak’ı oldukça zorladı diyebilirim.

Maça, baskıyla başlayan Keçiörengücü bu çabasının karşılığını 21. Dakikada gördü. Samsunspor kalecisi belki de gereksiz çıkışıyla ceza sahası dışında topu kafasıyla değil de ayağıyla uzaklaştırsaydı topu kaptırmaz ve golü yemezdi. Ancak Adamu’nun topu iyi takibi ve uzaktan akıl dolu vuruşuyla Samsunspor kalesine attığı gol de ayakta alkışlanır.

Direkleri geçemediler

Karşılaşmada şans da Keçiörengücü’nden yana değildi. Keçiörengücü, serbest vuruş, birkaç şutu ve kafa vuruşlarında direklere takılırken golü de 62. Dakikada yine bir direkten dönen top ve durdurulamayan Fofana’nın pasıyla aynı dakikada kalesinde gördü.

Bu dakikadan sonra biraz duraksayan Keçiörengücü’nde hoca 70 ve 71. Dakikalarda yaptığı değişikliklerle maça geri döndü ve baskıyı artırdı diyebilirim. Taner Taşkın hoca 84’de Hamza Gür’ü alsa da sonucu değiştiremedi ve maç 1-1 beraberlikle bitti.

Eze’sizlik eziyet oldu

Keçiörengücü’nün son dönemde sergilediği futbolla göz dolduran oyuncusu Emaka Eze’nin sakatlığı dolayısıyla oynayamaması biraz da olsa dengeleri değiştirmiş gibi. Yeri doldurulabildi mi? Yoruma açık…o zaman bir tek futbolcuya mahkum olmamak gerek diye düşünüyorum. Elbette hocaların (B-C) planı vardır, olmalı da.

Helal Olsun Samsunspor

Bu arada Samsun’da Atatürk Anıtı’na karşı gerçekleştirilen çirkin eyleme bir tepki de Samsunspor’dan geldi. Takım, maça göğsünde Atatürk Anıtı silueti işlenmiş forma ile çıktı. Maç sonunda da Samsunspor hocası Fuat Çapa, saldırıyı kınayarak, “değerlerimize sahip çıkmalıyız, bütün Türkiye’nin de bu değerlerimize sahip çıkmasından da oldukça memnunum” dedi.

AHMET TEMÜRTÜRKAN

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tabelaya Bakarım

Bu Keçiörengücü Şampiyonu Belirler