in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Kimse Antrenman Yapmak İstemiyor

MKE Ankaragücü’nün deneyimli oyuncusu İlhan Parlak,  takımdaki yerli ve yabancı oyuncularla sürekli temas halinde olduklarını, kimsenin antrenman yapmak istemediğini, ligin devam edeceğine ihtimal vermediğini söyledi.

Takımın son durumu hakkında bilgi veren İlhan Parlak,  “Yabancı ve yerli oyuncular ile konuşuyoruz, kimse antrenman yapmak istemiyor. Devre arası bir haftalık tatilden sonra bile 15-20 gün kamp yapmak gerekiyor. Lig bittikten sonra yeni sezon öncesi yine 1 – 1,5 ay kamp dönemi geçiriyoruz. Fiziki olarak hazırlanmak için bu süre şart. Ankaragüçlü oyuncular olarak evde hazırlıklarımızı sürdürmeye çalışıyoruz ama herseyde önce sağlık geliyor. Önümüzdeki süreç nasıl olacak bilemiyoruz. Büyüklerimiz, karar mercileri tabii bunu düşünüyordur ama biz futbolcular olarak özellikle bu son 8 haftada dişe diş, kora kor mücadelenin olacağı dönemde ben liglerin oynanmasına ihtimal vermiyorum” ifadelerini kullandı.

Ankaragücü altyapısından yetişen eski takım arkadaşı Fenerbahçe kalecisi Altay Bayındır’ın güzel bir kampanya başlattığına değinen İlhan Parlak, şunları söyledi:

“Herkese evde kal daveti yapıyoruz ancak maddi gücü olmayan, çalışması gereken kişiler var. Onlara da yardım etmek gerekir. Şu anda ben de Kayseri’deyim. Yaşları büyük olduğu için annem ve babamla kalmıyorum. Kuzenimle münferit bir evdeyim. Hafta içinde kaymakamlıkla görüşüp, Kayseri Yahyalı’da gereksinim sahibi kişilere elimden geldiğinde yardım etmeye çalışacağım. Bunu normalde anlatmam fakat diğerlerini de harekete geçirebileceğini düşündüğüm için söylüyorum.”Ankaragücü’nün kalbindeki yerinin çok ayrı olduğunu vurgulayan, Tecrübeli futbolcu, “Ankaragücü taraftarının önünde oynamak bir futbolcu için inanılmaz bir şey. Bunları yaşamadan söylediklerimi kimse anlayamaz. Ankaragücü’nde çok mutluyum. İnşallah bir aksilik olmazsa gücümün yettiği kadar Ankaragücü’nde devam etmek, futbolu da burada bırakmak istiyorum.” dedi.

Sezon başında transfer yapmayan tek ekip olduklarının altını çizen İlhan Parlak, “Kısıtlı bir takımımız vardı. Bu kısıtlı takımla en iyi şekilde mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Zamanı geldi sakat sakat oynadık. 2. yarıda Fatih Mert başkanın önderliğinde kulübün gidişatı büsbütün değişti. Ligler ertelenmeseydi, Ankaragücü kesinlikle küme düşmezdi.” ifadelerini kullandı.

Sıkılmamak için evde kendisine uğraşlar bulduğunu anlatan Parlak,  “Kitap okuyorum, puzzle yapıyorum. Kuzenimle satranç, play-station oynuyoruz. 1.5 saat süren kişisel idmanlar yapıyorum. Dizi, sinema derken vakit geçiyor. Tarihe merak duyduğum için tür kitaplar okuyorum. Evde kalanlara da kitap okumayı öneriyorum. Her kitap kişiyi bir aleme götürüyor.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haziran Sonunda Başlayamazsak, Bu Sezon Kayıp Bir Sezon Olur

Korona Günlerinde Uzaktan Taekwon-do Eğitimi