in

Kırkpınar’da Hakem Skandalı

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Recep Kara ile Ali Gürbüz arasındaki 3. tur müsabakasını izleyen iki hakemi görevden aldığını söyledi.

657. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde görevli hakemlerin ceza kuruluna sevk edildiği açıklandı

Türkiye Güreş Federasyonu’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”657. Tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri nefesleri keserken, Recep Kara ile Ali Gürbüz arasındaki 3.tur güreşinde son saniyede puanı kimin aldığı tartışma konusu oldu. Karşılaşma uzun süre durdu. Kule hakemleri görüntüleri tekrar tekrar izledi. Ardından da Ali Gürbüz galip ilan edildi. Bunun üzerine Recep Kara uzun süre çayırda itiraz etti. Ardından kule hakemlerinin yanına çıkan Recep Kara resmî itirazda da bulundu. Bunun üzerine Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın görevli hakemleri ceza kuruluna sevk etti. Bundan sonra bir komisyon kurulacak, güreş tekrar incelenecek. Bu komisyonun kararına göre hakemler ceza alabilecekler.”

NELER YAŞANDI?

657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Ali Gürbüz ve Recep Kara’nın maçında ortalık karıştı. Puanlama bölümünde iki taraf da yendiğini düşünerek sevinç yaşarken, Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) üzerinden yapılan incelemede Ali Gürbüz galip sayıldı.

Karara itiraz eden Recep Kara, Kırkpınar güreşlerini bıraktığını açıkladı.

Tribünlerde çıkan olaylara polis müdahale etti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Cenk Tosun’un 4 Gol Attığı Maçta Everton Farka Koştu

Yankı Erel’den Tarihi Başarı