in ,

Kırmızı Gözler / ARTUN TALAY

Boşanmalar ve spor adamları, yıllar boyunca gittiğiniz partilerde çekilen kırmızı gözlü fotoğraflar, çapraz sorgu sırasında, karşınıza çıkan karşı tarafın avukatının elinde sorumsuz ebeveynlik kanıtına dönüşebiliyor diyor uzmanlar.

Bazı spor adamları bekar olduklarını belirten profil paylaşımlarını, eşleri mahkemeye sunduğunda delil olarak kabul edilebiliyor.

Spor adamları sızdırdıkları verilerle evlilik hayatlarını tehlikeye atabiliyorlar.

Paylaşılan tüm veriler, tüm telefon konuşmaları ve kimin telefonunun kimin telefonunun yanında olduğunu titizlikle kaydeden “GPS” konum verileri büyük boşanma davalarında önemli bir söz sahibi olabiliyor.

Uzmanlar bunları alıp satanların cevap aradıkları üç soru var: ürünleri kimler alacak tüketiciler ne arıyor ve nerede yaşıyor?

Binlerce uygulama şirketi var.

Ünlü spor adamları adınız, adresiniz ve telefon numaranız kimlerin elinde?

Onlar bu bilgiyle ne yapıyorlar?

Kime satıyorlar?

Ne kadar güvenli şekilde saklıyorlar?

Cevap üzücü, ortam vahşi batı gibi.

Bu tarz işportacılardan koruyacak bir düzenlemede söz konusu değil diyorlar ve şu örneği veriyorlar:

Bir site aracılığı ile bir kafede check-in yapan ünlü kadın sporcunun izini bir yabancı sürebiliyor. Site profiline erişip gittiği okulu, hangi kulüpte oynadığını, kısa bir süre önce tatilini nerede geçirdiğini, anne babasının adlarını, en sevdiği içeceği ve o gün antrenman öncesi izlediği programı öğrenebiliyor.

Uzmanlar devam ediyorlar, tüm bu bilgilere sahip olan bu yabancı, kafede lattesini almak için sırada bekleyen kadın sporcunun sevdiği şeyleri kendisi de seviyormuş gibi yaparak onun ilgisini çekebilir.

Çok kullanışlı olan bu uygulama sapıklar ve tecavüzcüler için de aynı olanakları sağlamaktadır.

Veri alan satanlar için nerede sorusu sadece o anı ifade etmez. Dün spor adamlarının nerede olduğunu, geçen ay nerede olduklarını, yarın nerede olacaklarını bilmek isterler diye uyarıyorlar.

Amy Chozick ve Julia La Roche eserlerinde çok ilginç konulara dikkat çekiyorlar.

Written by viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Başlıyor

Derbi Sonrası Ortalık Yine Toz Duman