in ,

ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Kolbastı Keyfini Kaçırma

Trabzonspor haftayı 3 puanla kapatabilecekken yediği son dakika golüyle taraftarına da büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Yine de sakat ve cezalı oyncularının çokluğuna karşın bordo-mavililer zirve yarışını sürdürmeye çalışıyor.

Sahasında konuk ettiği Galatasaray karşısında çok iyi oynamasa da öne geçmesine karşın bu üstünlüğünü  koruyamadı.

90. dakikada yediği golle 3 puan yerine 1 puanla yetinmek zorunda kaldı. Golcüsü Sörloth bir gol atmasına karşın üç çok net pozisyonu kullanamadı.

Bordo-mavililer’in galibiyeti kaçırmasının ardından bir çok yorum yapılabilir. Örneğin  oyuncu değişikliklerinde Ünal Karaman’ın hatalı olduğu söylenebilir. Neden Yusuf Sarı değil de Hosseini değişikliğinin yapıldığı sorgulanabilir. Ekubban’ın daha erken oyuna alınmadığı tartışılabilir. Ayrıca golü bulduktan sonra neden bu kadar  geriye yaslanıp  topu rakibe teslim ettiği aynı bir konu.

Trabzonspor ikinci golü bulamadığı maçlarda son dakikalarda gol yiyor. Bu Trabzonspor’un kalesinde gördüğü kaçıncı son gol?  Buna nasıl bir önlem alınacaksa Ünal Karaman’ın bir an önce bu sorunu çözmesi lazım. Geriye yaslanarak galibiyeti koruyamazsın, mutlaka bir yerde arıza çıkıyor…

Bir başka konu da Sturridge’nin bitmek bilmeyen sakatlığı. Bana kalırsa İngiliz’in sakatlığı kafada. Sturridge oynamış olsaydı  kesinlikle skor Trabzonspor lehine çok daha farklı olurdu. Teknik kapasitesi çok yüksek, toplara isabetli vuran Liverpoollu, oynadığı maçlarda takıma önemli oranda katkıda bulundu, skoru değiştirdi.  Maç kadrosunda vardı ama idmansız ve yetersiz olduğu gerekçesiyle oynatılmadı. Ben kesinlikle bunun psikilojik olduğunu düşünüyorum. Her maç öncesi sakatlığını ileri sürerek oynamak istememesi acaba kendini hiç rahatsız etmiyor mu?

Bir not da taraftara…

Trabzonspor’un maç kazandıracak kadar güçlü desteği olan bir taraftar kitlesi olduğu herkesin malumu. Ama nedense Akyazı’da bin 500- 2 bin kişilik tarafı bulunan Galatasaray’ın sesi daha çok çıktı. Kaçan bu galibiyette bordo-mavili taraftarların da payı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Akyazı’da Trabzonspor taraftarın desteği ile kazandığı maçlar var bunu biliyoruz. Takıma gerekli desteği vermediğiniz zaman maç sonu kolbastı oynama keyfini de yaşayamazsınız…

Sonuç olarak Trabzonspor, ligdeki konumunu şekillendirecek kritik maçta 3 puanı alsaydı ligin tepesinde çok daha özgüvenli oturacaktı. Oysa bir basamak gerileyerek haftayı 4. sırada tamamladı.

CEMAL ÖNER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adebayor Kayserispor’dan Ayrıldı

Ballon d’Or Altıncı Kez Messi’nin