in ,

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Konyaspor Maçının Adamı Hector Canteros Olabilir

2019-2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu bugün başlıyor.

Ankaragücü’nün ilk haftaki rakibi Konyaspor.

Ankaragücü de Konyaspor da sezona sıkıntılı giriyor.

Ankaragücü, henüz transfer yasağını kaldıramamış olmanın sıkıntısını yaşarken, Konyaspor ise giden oyuncularının boşluğunu dolduramıyor.

Konyaspor 5 hazırlık maçı yaptı bu maçlarda 3 beraberlik 2 mağlubiyet aldı. Kalelerinde 3 gol yerken 1 gol ile rakip ağları havalandırdı.

Konyaspor 3 transfere imza attırdı; Bunlardan biri eski futbolcusu olan Riad Bajic. Diğerleri ise Marin Anicic ve Alper Uludağ

Forvet hattında önemli güçlerini kaybeden Konyaspor’da gidenler ise Foffana, Yatabare, Jahovic.

Bu oyuncuların geçen sezon oynadığı 34 lig maçında 40 golün neredeyse yarısı olan 18 golü atmışlardı. Bu sezon en önemli hücum silahları ise Bajic ve Ömer Ali olacak.Bu ikiliye markaj uygulandığında gol yollarında sıkıntılar yaşayacakları bir gerçek.

Konyaspor ilk 11’i ise tahminen aşağıdaki gibi olacaktır. 

Geçen sezon ikinci yarıda Konyaspor ile ıoynanan maçta, en çok koşu mesafesine ve en yüksek hıza sahip olan oyuncusu Milosevic olmuştu ve aşağıdaki verileri de bunu yansıtıyor.

Milosevic’e boş alan koşuları bırakmamak gerekecektir.

Bu maçta Ankaragücü adına ise en etkili oyuncu Hector Canteros olmuştu ve bu maçta ortalama hızı en yüksek oyuncu olarak da dikkat çekmişti.  Ankaragücü Konyaspor karşılaşmasında, kalesini gole kapatmak istiyorsa Ömer Ali, Bajic ve Milosevic’e yakın markaj uygulamak zorundadır ve oyun alanlarını kapatmalıdır.

Ankaragücü Konyaspor karşısında ise gol bulmak istiyor ise;

1-Öncelikle geçen seneki gibi hem en çok koşan Canteros olmalı ve topu genelde geniş  oynamalı, Hector’un baskıya maruz kaldığı vakitte ise yanına yardıma gelen oyuncular olmalı.

2-Sağlam takım savunması, yaratıcı oyunculara karşı problem yaşıyor. Bekler, kanat oyuncularından destek alamadığı zaman ise çok zorlanacaktır.

3-Kanatlar ise daha çok içeri kat etmeli ve sürekli hızlanmalı, kanatta topları tutmamalı ve kanatların içeri girmeleri öncelik olmalı.

4-Jens Jonsson 6 numara da oynuyor ve bazen 8 numara pozisyonu gibi öne atılıyor ve arkada alan boşluğu bırakıyor, bu kanal kullandığında verim alınacaktır. Burada topun daha hızlı çıkması ve hızlı oyun kurulması gerekecektir.

5-Kanat baskıları yaparak 3’e 2 yakalamaya çalışan Konyaspor’a karşı genelde kanata orta saha oyuncuları ile 3‘e 3 yakalaması ve rahatlaması gerekir ve arkada dağılan bloklara pas atılması gerekmektedir.

Maçın Adamları kimler olabilir?

Attığı paslar ve topu geniş oynadığı takdirde maçın kahramanı dahi olabilecek Hector Canteros’a bu maçta çok iş düşüyor Hector Canteros atacağı kilit paslar ve kat edeceği mesafe sayesinde maçın adamı olabilir.

Konyaspor kazanırsa eğer başrolde Ömer Ali Şahiner olacaktır. İçeri kat ederek Ankaragücü defansını zorlayabilir ve açacağı ortalar ile Bajic’e gol imkanı yaratabilir.

Written by Engin Atanaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşte Ankaragücü’nün Yasağı Kaldırdığı An İmza Attıracağı Jovanovic

Beşiktaş Aradığı Golcüyü Buldu