in ,

Kulüpler Birliği Oy Birliğiyle Açıklamanın Arkasında

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, Galatasaray’ın katılmadığı toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulübü, Salı günü yaptığı açıklamayla Kulüpler Birliği Vakfı tarafından sarı-kırmızılı kulübe yönelik yaptığı açıklama geri çekilene ya da tüm paydaşların vicdanını rahatlatacak şekilde düzeltilene kadar vakfın toplantılarına katılmayacağını duyurmuştu.

Orman, yapılan toplantıda oy birliğiyle açıklamanın arkasında durulma kararı alındığını belirtirken, “Kulüpler Birliği’nde hepimiz konuştuk, anlaştık. Herhangi bir çatırdama olmamıştır. Yönetim olarak yaptığımız tek hata, sayın Mustafa Cengiz’e ulaşamamaktır. Benim de bir işim vardı, kendisiyle iletişime geçemedim. Galatasaray çok değer verdiğimiz bir üyemiz ama diğer kulüpler de metnin arkasında olduğunu beyan ettiler. Kulüpler Birliği olarak oy birliğiyle açıklamanın arkasındayız. Galatasaray yarın öbür gün başka bir toplantıya katılır. Çok büyütülecek bir şey değil. Ligin adaletini sağlamak lazım. Her hata yapan hakemi cezalandırırsak ortada hakem kalmaz.” dedi.

Kulüpler Birliği’nde hiçbir kulüpten imza istemediklerini anlatan Orman, şöyle devam etti: “17 kulüp bunda mutabıktır zaten. Kimsenin Galatasaray Kulübü’nün karşısında olma niyeti de yoktur, haddi de yoktur. Bizim maçlarımızda da büyük hatalar olmuş olabilir. Ben hakemlerin şahsında konuşmuyorum. Mustafa Cengiz’i çok severim, benden yaşı da büyüktür. Gördüğüm zaman elbette konuşurum kendisiyle. Biz birbirimize düşman değiliz.”

Tüm kulüplerin metnin arkasında olduğunu söyleyen Fikret Orman, “Sıkıntının özü, Galatasaray’a haber verilmemiş olmasıydı. Bir hata yaptık diyelim. Bizim niyetimizi açıkça ifade ediyorum: Biz, ortak menfaatlerimiz için buradayız. Hakemler hata yapıyor, bizim de canımızı yaktılar ama her hata yapan hakemi kamuoyu önünde cezalandırmak dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir. Eğer bu cezalandırmaları kamuoyu önünde yapıyorsanız, diğer tüm takımlar için de yapmalısınız. Ortada bir cinayet var, kimse cinayeti tartışmıyor, başka şeyleri konuşuyoruz.” diye konuştu.

Beşiktaş taraftarına da seslenen Fikret Orman, şöyle devam etti:

“Taraftarımız VAR sisteminden kaybettiğimiz puanları çıkartsınlar, 10 puan fazla alırız. VAR’ın başındakiler de insan. Teknoloji hata yapmaz, insan yapar. Araba dururken kaza yapmaz, onu kullanan kaza yapıyor. VAR sisteminin arkasındayım, gayet güzel gidiyor. Daha da iyi olacağına inanıyorum.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İsmail Kartal, Bu Takımın Lakabı “Kupa Beyi”

Türkiye Kupası 5. Turu’nda Sonuçlar