in ,

Çoğunluk Yabancıda Mevcut Uygulamadan Yana

Kulüpler Birliği’nin, yabancı sınırı ve Türkiye Futbol Federasyonu başkanlık seçimini görüştüğü toplantının ardından açıklamalarda bulunan  Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman, üç kulüp dışında tüm takımların 14 yabancı kuralının devam etmesi yönünde karar bildirdiğini söyledi.

Fikret Orman, yaptığı açıklamada “Yabancı sınırlandırmasını konuştuk. Onunla alakalı fikrimiz şu. 2019-2020 sezonlarında sözleşmeler bulunuyor. Sistemin devamını istiyoruz. Yerli oyuncu teşviğinin de arttırılması gerekiyor. TFF ile bunu konuşacağız. Çoğunluk aynı sistemin devamını istiyor. Ben Beşiktaş Başkanı olarak yabancı oyuncu sisteminin aynen devam etmesini istiyorum. Tabi ki yerli teşviğinin de arttırılması gereğini düşünüyorum. Hukuki  yetki TFF’de olduğu için son kararı o merci verecek” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, mevcut yabancı kuralının değişmesi gerektiğini savundu. Ağaoğlu, Çaykur Rizespor, Büyükşehir Belediye  Erzurumspor, Bursaspor ve Göztepe’nin de kendileriyle aynı görüşü paylaştığıını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına 9 Eksikle Başladı

Gençlerbirliği’nde Çalışmalar Sürüyor