in

Kulüpler Maçların Seyircili Oynanmasını İstiyor

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, ”Seyirci konusunda da gelir kaybı var. Bu konuda karar tabii ki Sağlık Bakanlığı ve yetkililerindedir, biz bu konunun kısa süre içinde, umarız pandemide de gelişmeler pozitif ilerler. Sağlık Bakanlığı ve spor Bakanlığı ile görüşüp, en azından statların belirli bölgelerin, örneğin localar, kulüplere gelir getirebilmesi için kullanılması talebinde bulunacağız.” dedi

Kulüpler Birliği’nin toplantısnın ardından açıklamalarda bulunan Sepil, ”Futbol federasyonu yayıncı kuruluş ile görüşmelerini sürdürüyor. Beklentimiz bu sürecin en kısa zamanda sonlandırılması. Kulüpler Birliği olarak hep aynı noktadayız, kontrat ne diyorsa hakkımız odur, kontratın gerektirdiği ödemenin yayıncı kuruluş tarafından yapılmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Sepil’in açıklamaları şöyle:

”Seyirci konusunda da gelir kaybı var. Tabii ki bizim beklentimiz yüzde yüz seyircili olarak maçların başlaması değil. Bazı ülkelerde ligler başladı ve belirli oranda seyirci alınmaya başlandı. Bu konuda karar tabii ki Sağlık Bakanlığı ve yetkililerindedir, biz bu konunun kısa süre içinde, umarız pandemide de gelişmeler pozitif ilerler. Sağlık Bakanlığı ve spor Bakanlığı ile görüşüp, en azından statların belirli bölgelerin, örneğin localar, kulüplere gelir getirebilmesi için kullanılması talebinde bulunacağız.

Önümüzdeki süreci konuştuk, tartıştık. Lisans olsun, yabancı sayısı olsun, birçok konuda kararlar hep federasyonla son dakikada tartışılıyor. Bu sene bu sürecin çok daha sağlıklı yürüyebilmesi için, önümüzdeki sezonun planlamasıyla ilgili tüm çalışmaların şimdiden başlaması için federasyon ile işbirliği içindeyiz. Son dakikada karar verip, son dakikada aksiyon almak yerine, bu konularda yapılması gereken değişiklikler varsa, kulüplerin düşüncelerini iletmemiz gerekiyorsa hızlı şekilde iletme kararı aldık.”

Kulüpler Birliği başkanlığını ligin devre arasına kadar sürdüreceğini dile getiren Mehmet Sepil, ”Bu sene başında seçilmek istemiyordum. Kulüpler Birliği Başkanlığı çok onur verici bir görev ama benim iş hayatım, özel hayatım buna full time zaman ayıracak bir dönemi içeremiyor. Sayın başkanlar en azından devre arasına kadar biz sana omuz veririz dedi.” dedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herkese Hakkım Helaldir

Beşiktaş Futbol Akademi’de 12 Pozitif Vaka