in ,

LİGLER BAŞLAMADAN TRANSFERİN BİTMESİ GÜNDEMDE

UEFA merkezine ev sahipliği yapan İsviçre’nin Nyon kenti, Elit Teknik Direktörler forumuna sahne olurken, dünyaca ünlü antrenörler transfer döneminin ligler başlamadan bitmesinden yana görüş bildirdiler.

Aralarında Zidane, Mourinho, Emery, Allegri, Jardim gibi isimlerin de bulunduğu 19 teknik adam, efsanevi eski Manchester United Menajeri Sir Alex Ferguson ve UEFA Başkanı Alexander Ceferin başkanlığında biraraya geldi.

Forumda, Xabi Alonso, Leonardo, Deco, Edgar Davids gibi eski oyuncular da hazır bulundu. Amaç, futbolun gelişimi için neler yapılabileceğini mercek altına almaktı. Forum sonrası kameraların karşısına geçen Sir Alex Ferguson, çok faydalı paylaşımlarda bulunduklarını söyledi. Ferguson, transfer döneminin ligler başlamadan önce kapanması fikrine birçok teknik adamın destek verdiğini de dile getirdi.

“Örneğin İngiliz kulüpleri, liglerin başlamasından 3 hafta sonrasına kadar transfer yapabiliyor. Birçok kulübün transfer politikasını, bu 3 haftada aldıkları sonuçlar belirliyor. Kulüplerin bu tür planları sezon öncesi yapması gerekli. Lig başladıktan sonra transferin devam etmesi, doğru bir planlama yapan kulüplerin de oyuncularını kaybetmesine yol açıyor. Bu durum hiç de adil değil. Oyununun herkes için eşit şartlarda oynanması için, transfer penceresi ligler başlamadan önce kapanmalı”

Ferguson, ısrarla Barcelona’ya gitmek isteyen Coutinho’yu da eleştirdi. Coutinho’nun bu seviyeye gelmesinde Liverpool’un başrolü oynadığını hatırlatan Ferguson, birçok oyuncunun kulüplerine karşı vefasızlık yapmalarından yakındı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LUİS NETO İMZAYI ATTI

PSG 180 MİLYON EURO’DA MBAPPE’YE ÖDEDİ