in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Lisans Yükümlülükleri Eksiksiz Yerine Getirildi

Ankaragücü Kulübü, TFF Ulusal Kulüp Lisans Kriterleri’ni eksiksiz yerine getirdiklerini, puan silme yaptırımı uygulanmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

MKE Ankaragücü Kulübü, bugün bir ulusal spor sitesinde yer alan, Viralspor’un da haberleştirdiği konuyla ilgili açıklama yaptı.

Kulüpten yapılan açıklamada; şöyle denildi:

“Camiamızın ve futbol  kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bu açıklamayı yapmamız zorunlu kılınmıştır.

Bazı ulusal ve yerel spor haber sitelerinde; doğru habere ulaşma, doğru bilgiyi yayma sorumluluğundan uzak bir şekilde, kulübümüzün TFF Ulusal Kulüp Lisans Kriterleri’ni taşımamasına yönelik puan silme cezası ile karşı karşıya kalacağına dair asılsız haberler yapılmaktadır.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Kulüp Lisans incelemeleri, ilgili sezon öncesinde yapılmaktadır. Kulübümüzce yapılan 2022/2023 futbol sezonu Kulüp Lisans Başvurusu, sportif, altyapı, personel, hukuki ve mali kriterlere göre Kulüp Lisans Müdürlüğü tarafından incelenmiş ve yükümlülüklerimizi eksiksiz olarak yerine getirdiğimiz belirlenmiştir.

Kulübümüzün puan silme gibi idari yaptırımlarla karşılaşacağına dair çıkan haberlere, taraftarlarımızca itibar edilmemesi gerektiğini belirtir; tüm spor kamuoyunun bilgilerine sunarız.” ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü’nün Antalya Kampı Başladı

Musa Şahindere’ye MLS Takımlarından Transfer Girişimi