in ,

LUCESCU GALATASARAY İLE ANLAŞMIŞ BİLE

Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi ön eleme turunda İsveç’in Östersunds takımına elenmesi, teknik direktör Igor Tudor’un sarı kırmızılılardaki geleceğini tehlikeye sokarken, Rumen teknik adam Mircea Lucescu, yakın çevresine Galatasaray ile anlaştığını söylediği öğrenildi.

Galatasaray yönetiminin, Lucescu’yu takımın en üstüne futbol direktörü unvanı ile getirmeyi planladığı ileri sürülse de, nihai hedefin Hırvat teknik adamın gönderilmesi olduğu belirtiliyor.

Bu plan doğrultusunda Başkan Özbek’in, kısa süre önce Lucescu ile temas kurduğu ortaya çıktı.

Bu arada, 72 yaşındaki teknik adamın, Türkiye’de yaşayan yakın bir dostuna, “Galatasaray  ile anlaştım, bekliyorum” dediği öğrenildi.

Lucescu ile resmi anlaşma yapılması için sarı kırmızılı yönetimin Igor Tudor’la yolları ayırma formülü üzerinde durduğu belirtiliyor. Hırvat hocanın Galatasaray’dan 1 milyon Euro tazminat talep ettiği, Özbek ve kurmaylarının işi 400 bin Euro’ya orta yolu bulmaya çalıştığı da gelen haberler arasında.

Öte yandan Lucescu’nun, Özbek’le yaptığı prensip anlaşmasında para konusunu gündeme bile getirmediği, şampiyonluk sözü bile verdiği iddia ediliyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BEŞİKTAŞ’IN FORVET ADAYLARI NEGREDO VE LOPES

KJAER AVUSTURYA'YA GÖTÜRÜLMEDİ