in

SAHAYA GİREN TARAFTARIN CEZASI AÇIKLANDI

Malta-İngiltere maçında sahaya atlayan genç taraftarın çıkarıldığı mahkemede hakim Arsenal taraftarı olduğunu öğrendiği İngiliz’le alay etti.

İngiltere’nin Dünya Kupası ön eleme karşılaşmasında Malta’yı 4-0 yendiği maçtan çok, o maçta tribünde yer alan Jake Peachey adlı taraftarın twitter’dan sahaya atlayacağını ilan etmesi konuşuldu.

Oynanan oyundan sıkılan 16 yaşındaki taraftar, twitterden 400 retweet alması durumunda tribünden atlayacağını söyleyen bir tweet yayınladı.

Beklenildiği gibi bu tweet dakikalar içinde yeterince paylaşıldı ve Jake 69. dakikada sahaya girdi. Sonrasında Jake görevliler tarafından yakalandı ve gözaltına alındı.

Malta emniyetinde bir gece tutuklu kaldıktan sonra mahkemeye çıkarılan İngiliz taraftar, burada 200 euro para cezası ve bir yıl Malta’daki tüm spor müsabakalarından men cezasına çarptırıldı.

Ancak genç taraftarın serbest bırakıldıktan sonra yaptığı paylaşımlara bakılırsa bu cezadan çok da rahatsız olmadığı ortadaydı.

Peachey yaptığı paylaşımda, “1 yıl Malta’da maçlara giremeyeceğim. Oh iyi buna değdi!” ifadelerini kullandı.

HAKİM TUTTUĞU TAKIMINI SORDU, “ARSENAL” CEVABINI ALINCA

Jake Peachey’nin çıkarıldığı mahkemede, genç taraftarla hakim arasındaki diyalog ise İngiliz basınına yansıdı.

Sorgulamayı yürüten Joe Mifsud isimli hakim, kendisinin Juventus’u desteklediğini belirterek Jake’e hangi takımını desteklediğini sordu.

Jake, ‘Arsenal’ yanıtını verdiğinde hakim “Asla bir şey kazanamayacaksınız” diyerek genç İngilizle alay etti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKARAGÜCÜ OSMANLISPOR'DAN 3 OYUNCU KİRALADI

VAINQUER’IN ALACAĞI ÜCRET BELLİ OLDU