in ,

BeğendimBeğendim HarikaHarika GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Mansur Yavaş: Ankaragücü Düşmeyecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ”Ankaragücü Süper Lig’den düşmeyecek” dedi.

Ankara’da faaliyet gösteren yerel basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Mansur Yavaş, Başkent ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi verirken, Ankaragücü’ne her türlü desteği vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

Ankaragücü’ne, reklam yapmadan her türlü desteğe devam edeceklerini ifade eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ”Biz katkılarımızı sürdüreceğiz… Geçmişte olduğu gibi reklam yapmadan çalışmalarımız sürecek. Elimizden geleni yapıyoruz. Eski yönetim döneminde de desteklerimiz oluyordu. Evet, yönetim değişikliği oldu. Yine aynı şekilde, artarak desteğimiz devam ediyor. Transfer yasağının kalkmasını bekliyoruz. Bunun için büyük gayret gösteriyorlar. Ankaragücü yönetimi ile ilişkilerimiz gayet iyi. Hatta yönetim oluşturulurken bizden bir temsilci istenmişti. Buna bile gerek olmadığını söyledik. Arkadaşlarımızın uyum içinde çalışacakları arkadaşlarını seçmelerinin daha doğru olacağını söyledik. Şu anda borçları belli ne kadar paraya ihtiyaçları olduğu da belli, bunu kendilerinin açıklaması doğru olur. Sayın Cumhurbaşkanı da bu konuya dahil olmuş, birkaç yeri aramış destek olunması için. İnşallah iyi haberleri gelecek.” diye konuştu.

Yavaş, kendisini ziyarete gelen Fenerbahçe ve Beşiktaş başkanlarından istekleri olduğunu belirterek, ” Fenerbahçe Başkanı Sayın Ali Koç ve Beşiktaş Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi ile görüşmelerimizde Ankaragücü’ne oyuncu katkısı yapmaları talebinde bulundum. Her iki Başkan da destek sözü verdi.” ifadelerini kullandı.

Yenikent’teki Osmanlı Stadı’nı, Gençlik Ve Spor Bakanlığı’na devretmeye hazırlandıklarını kaydeden Mansur Yavaş, ”Osmanı Stadı’nı Gençlik Ve Spor Bakanlığı’na devretmek istiyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bir protokol imzalamak üzereyiz. Karşılığında da Anıttepe’deki spor alanını alıp, modern hale getirip Ankaralıların hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kayserispor’da Mensah Kadro dışı

Gençlerbirliği’nde Çaykur Rizespor Hazırlıkları