in ,

MEHMET ÖZDİLEK TERİM’İN YARDIMCILIĞINA GETİRİLDİ

Teknik direktör Mehmet Özdilek, A Milli Futbol Takımı’nda Fatih Terim’in birinci yardımcılığına getirildi.

Beşiktaş’ın milli futbolcusu, A Milli Takım’ın eski antrenörü Mehmet Özdilek, yeniden ay yıldızlı ekipte göreve geldi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile bir araya gelen Özdilek, her konuda anlaştı ve Terim’in birinci yardımcılığına getirildi.

Mehmet Özdilek’in bir kaç gün içinde TFF Başkanvekili Ali Dürüst ile beraber sözleşme imzalayacağı öğrenildi.

TÜRKİYE-İSVİÇRE MAÇINDA OLAYLARI BAŞLATMAKLA SUÇLANMIŞTI

Daha önce de milli takımda Fatih Terim’in yardımcılığını yapan Mehmet Özdilek, olaylı Türkiye -İsviçre maçı sonrasında görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Mehmet Özdilek, 16 Kasım 2005’de oynanan Türkiye-İsviçre maçı sonrası soyunma odasına giden İsviçreli futbolcu Valon Behrami’ye ilk çelmeyi takmış, İsviçreli futbolcu Benjamin Huggel de bu hareketin ardından Özdilek’e tekme atmıştı.

Türkiye – İsviçre maçı sonrası çıkan olayları başlatan kişi olmakla suçlanan A Milli Takım Yardımcı Antrenörü Mehmet Özdilek, istifa etmişti.

Türkiye, 18’inci Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde baraj rövanş maçında İsviçre’yi 4-2 yenmesine rağmen, İsviçre’deki ilk maçı 2-0 kaybettiği için Almanya vizesini alamamıştı.

TÜRKİYE’YE AĞIR CEZA VERİLMİŞTİ

Türkiye-İsviçre maçıyla ilgili olarak, o dönem FIFA Disiplin Kurulu ağır bir ceza vermiş, Türkiye’ye 6 maç saha kapama cezası verilmişti.

Türkiye’ye 6 maç tarafsız ve seyircisiz karşılaşmanın yanı sıra 200 bin Frank para cezası ve 20 bin İsviçre frangı duruşma masrafı ödeyecek.

FIFA’nın açıklamasında, saha ve stat koridorlarındaki olaylarda adı geçen milli futbolcu Alpay Özalan’a 6 maç men cezası ve 15 bin İsviçre Frangı para cezası artı bin İsviçre Frangı duruşma masrafı, Emre Belözoğlu’na 6 maç men cezası ve 15 bin İsviçre Frangı para cezası artı bin İsviçre Frangı duruşma masrafı, Serkan Balcı’ya 2 maç men cezası ve 5 bin İsviçre Frangı para cezası artı 500 İsviçre Frangı duruşma masrafı cezaları verildiği belirtildi.

FIFA Disiplin Kurulu, Milli Takım antrenörü Mehmet Özdilek’e de 12 ay hak mahrumiyeti ve 15 bin İsviçre Frangı para cezası artı bin İsviçre Frangı duruşma masrafı cezası verdi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Lig’de yabancıya hücum / METİNER ERDEM

ANKARAGÜCÜ AZERBAYCAN EKİBİ KAPAZ’I 2-0 YENDİ