in , ,

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Mehmet Yiğiner’den Sert Açıklamalar / METİNER ERDEM

Merhaba sevgili VİRALSPOR okuyucuları…

Ankaragücü’nde olağanüstü günler yaşanıyor.

Bilgi kirliliği had safhada.

Özellikle de sosyal medyada.

METİNER ERDEM

Ortalık sahte hesaplardan, isimsiz paylaşımlardan, yargısız infazlardan, asılsız suçlamalardan, yalan haberlerden geçilmiyor.

Ben de nasibimi aldım.

Yargısız infaza uğrayıp, meslektaşım, arkadaşım sandığım kişilerce Mustafa Kaplan Hoca’ya jurnallendim

Tecrübe, hayatta yediğin kazıkların toplamıdır derler ya!

Bu yaşta bile tecrübe ediniyormuşsun, öğrendim.

Neyse, gelelim Ankaragücü’nde yaşananlara ve olaylara birinci ağızdan verilen cevaplara.

Taraftarın aklından geçen, gündemde olan, merak edilen herşeyi sormak, cevap almak istedim.

Her soruya dobra dobra yanıtlar veren, sözünü sakınmayan Mehmet Yiğiner’in, özellikle Gençlerbirliği’nin Ankaragücü’nden futbolcu transfer edeceğine yönelik söylentilere çok sert tepki göstermesi dikkat çekiciydi.

İşte sorularımız ve MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner’in cevapları:

VİRALSPOR: Olağanüstü Genel Kurul kararı aldınız ama yer ve tarih açıklamadınız, neden? Yoksa kongre yapmayacak mısınız?

MEHMET YİĞİNER:  Olağanüstü genel kurul kesinlikle yapılacak. Ankaragücü’nün 900 delegesi var. Bu kadar kişiyi alacak bir salon bulmamız ve bu salonun kongre günü müsait olması gerekiyor. Bunun araştırılması gerektiğinden hemen yer ve tarih belirtemedik. Bugün yarın yer ve tarih netleşir.

VİRALSPOR: Kongrede kesinlikle aday mısınız?

MEHMET YİĞİNER: Kesinlikle adayım. Çok güçlü bir yönetimle geleceğim. Ama bir sözüm var biliyorsunuz. Her yerde aday olduklarını 60-70 milyon liralarının hazır olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Kulübün bankadaki resmi hesabına 35 milyon lirayı yatırsınlar, bir kez daha söz veriyorum, kongrede aday olmayacağım. Bu arkadaşlara her türlü desteği vereceğim. Birileri özellikle saptırıyor, parayı bana versinler demiyorum, kulübün resmi hesabına yatırsınlar diyorum. O zaman samimiyetlerine inanırım, gönül rahatlığı ile yönetimi onlara devrederim.

İLK ETAP KAMPTA TAKIMIN BAŞINDA AYKAN ATİK OLACAK

VİRALSPOR: Transfer yasağını kaldırabilecek misiniz?

MEHMET YİĞİNER: Tabi ki kaldıracağız. Ankaragücü, sezona transfer yasağını kaldırmış, başarılı olacağına inandığımız bir teknik direktör ile anlaşmış, transferlerini yapmış olarak başlayacak.

VİRALSPOR: Öncelik sıralamanız bu şekilde mi olacak? Önce yasağın kaldırılması, sonra teknik direktör. Transferler en sona mı bırakılacak?

MEHMET YİĞİNER: Evet, aynen öyle olacak. Bu süreç biraz uzayacağından 8 Temmuz’da Beştepe Tesisleri’nde yapılacak birinci dönem kampında takımın başında büyük ihtimal Aykan Atik hoca yer alacak.

HAKAN KELEŞ İLE GÖRÜŞME OLMADI

VİRALSPOR: Teknik direktör kim olacak? Mesut Bakkal ve Hakan Keleş ile görüştüğünüz söyleniyor.

MEHMET YİĞİNER: Mesut Bakkal ile görüştüm doğru ama Hakan Keleş ile bir görüşmem olmadı. Suat Kaya ve Yalçın Koşukavak ile de görüştüm. Listemizde 20’ye yakın teknik direktör var. Durumumuzu anlatıyoruz, görüşlerini alıp, şartlarını soruyoruz. Herkes Ankaragücü’nde çalışmak ister ama bizim önceliğimiz transfer yasağının kaldırılması. Şimdilik o konuya yoğunlaşmış durumdayız.

VİRALSPOR: Kaleci Altay’ın transferinde son durum nedir?

MEHMET YİĞİNER: En yüksek teklif 1,5 milyon Euro. Bu rakamın biraz daha üzerine çıkmalarını istiyoruz. Büyük ihtimalle istediğimiz rakama çıkacaklar.

GENÇLERBİRLİĞİ’NİN OYUNCU ALMASI İHANET

VİRALSPOR: Pazdan, Kitsiou, Pinto gibi isimlerin adı Gençlerbirliği ile geçiyor. Mustafa Kaplan hoca ile görüşmemizde Ankaragücü’nden oyuncu alınmayacağını söyledi. Buna rağmen, oyuncularınıza Gençlerbirliği’nden teklif gelirse tavrınız ne olur?

MEHMET YİĞİNER: Ankaragücü transfer yasağı olan bir kulüp. Elinde şu anda zaten çok kısıtlı bir kadro var. Böyle bir ortamda Gençlerbirliği, Ankaragücü’nden oyuncu alırsa ihanet olarak görürüm.  Mustafa Kaplan hocanın verdiği söze güveniyorum. Dost ve kardeş kulüp olarak gördüğümüz Gençlerbirliği’nin bu zor günlerimizde böyle bir davranış sergileyeceklerine inanmıyoruz.

PAZDAN ANKARAGÜCÜ’NDE KALACAK

VİRALSPOR: Pazdan’ın sözleşmesinde 50 bin Euro’ya serbest kalır maddesi var. 170 bin Euro alacağının ödenmesi halinde kalabileceği ama sizin bu parayı ödemediğiniz söyleniyor. Pazdan, bu maddeyi kullanarak ayrıldı mı, eğer ayrıldıysa Gençlerbirliği’ne gitmesinde ne sakınca var?

MEHMET YİĞİNER: Pazdan şu anda tatilde. Ankaragücü’nün sözleşmeli oyuncusu. Sözleşmesini feshetmesi söz konusu değil. 170 bin Euro için Pazdan kaybedilir mi? Külliyen yalan. Tatilden dönsün oturup konuşacağız. Pazdan gelecek sezon da Ankaragücü forması giyecek.

VİRALSPOR: Orgill ile ilgili de transfer söylentileri var.

MEHMET YİĞİNER: Orgill, Ankaragücü’nün sözleşmeli oyuncusu. Gerçi bonservis ücretini kulübüne henüz ödeyemesek de Orgill’de bir sorun olmaz.

VİRALSPOR: Eryaman Stadı’nın tahsisi, kombine, loca satışı konuları?

MEHMET YİĞİNER: Maalesef stat tahsisini yapmamakta direniyorlar. Bunun sonucunda da kombine ve loca satışı yapılamıyor. Nereye kadar direnecekler bilemiyorum. Ankaragücü’nün Eryaman’da oynamasını nasıl engelleyeceksiniz, sormak gerek onlara.

OSMAN GAZİ KANDAŞ’TA DA PARA YOK

VİRALSPOR: Son olarak olağanüstü kongreye dönersek, Murat Ağcabağ’ın yanında yönetiminizde yer alan Osman Gazi Kandaş’ın da Sadık Soylu ile birlikte liste hazırladığı iddiaları var. Metin Akyüz de yeni yönetimde yer almayacağını açıkladı.

MEHMET YİĞİNER:  Metin Akyüz’ü bıktırdılar, yordular. Bu kararı almasına üzüldüm. Osman Gazi Kandaş’ta da para yok ki, nasıl aday olacak? Parası olsa, şu an kulübe destek olurdu. Murat Ağcabağ’da da para yok. O yüzden aday olamazlar.

………………………….

Son olarak bir özür notu düşeyim. Osman Gazi Kandaş’ın sosyal medya hesaplarından “Ankaragücü Başkanvekili” ifadelerini kaldırdığını bu görüşmeyi yaptıktan sonra fark ettim. Bu yüzden, bu konuda Başkan Yiğiner’e soru yöneltemedim. Saat epey geç olduğundan Osman Gazi Kandaş’ı da arayamadım.

Ancak edindiğim bilgi, Osman Gazi Kandaş ile birlikte Başakşehir-Ankaragücü maçını Ahmet Ketenci – Murat Ağcabağ ikilisi ile birlikte locada izleyen Sadık Soylu’nun ve Gürkan Büyükkaralı’nın Mehmet Yiğiner ile yollarını ayırdıkları yönünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copa America Yarı Finalinde Arjantin-Brezilya Eşleşmesi

Beşiktaş’ta Lens’in Yerine Narsingh