in

BeğendimBeğendim LoveLove ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Mert’in Son Parası Ankaragücü Müzesi’nde Saklanacak

Antalya deplasmanı dönüşü trafik kazasında yaşamını yitiren Ankaragücü taraftarı Mert Turgut Çakır’ın cebindeki son para olan 20 Türk Lirası, Ankaragücü Müzesi’nde saklanmak üzere Başkan Mehmet Yiğiner’e teslim edildi.

Mert Turgut Çakır’ın amcası Volkan Çakır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,  şunları söyledi: 

“Yeğenim Mert Turgut Çakır’ın cebinden çıkan son 20 TL’yi çerçeveletip kulüp müzesi yapılana kadar kulüpte, kulüp müzesi yapılınca müzede bir ömür saklanması için Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ve taraftarın amcası Metin Akyüz başkanımıza teslim ettik.

Teslim törenine, Ankaragücülü vekilimiz Aylin Nazliaka ile birlikte Ercan Çakır, Eray Açıkgöz ve benim de bulunduğum bir heyet katıldı.

Ankaragücü şehitleri olarak anılan Mert Turgut Çakır ve Eren Açıkgöz’ün isimleri kulüpte ömür boyu yasatılması adına girdiğim bu yolda bana destek olan sevgili Erkan Karahan ağabeyime , Metin amcamıza ve Sayın Aylin Nazliaka’ya sonsuz teşekkür ederim.
Zor ama dayanmak zorunda olduğumuz bu yolda bize varlıklarını gösteren, yalnız bırakmayan Ankaragücü kulüp yönetimi ve büyük Ankaragücü taraftar ailesine sonsuz teşekkür ederiz.
Onlar bedenen bizi terk etmiş olsalar da isimlerini ölümsüzleştirip unutulmamak adına ruhen hep yanımızda olduklarını gösterdiler. Bize düşen görev ise onların isimlerini nesilden nesile aktarmak olacaktır.
Allah hepinizden razı olsun. 

Mert ve Eren bizler sizleri çok özledik ve ruhunuzun hep biz ozleyenler ile olması dileği ile mekanlarınız cennet olsun.”

Written by Metiner Erdem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragüçlüyüz Ama Çok Güzeliz

Alanyaspor’dan Büyük Alkış Alan Hareket