in

GüldümGüldüm

Mete Kalkavan Küçük Dokunuşlarla Taraftarı Tahrik Etti

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, “Mete Kalkavan küçük dokunuşlarla taraftarları da tahrik etti. Taraftarlar futbolu biliyor. Canlı görüyorlar.” dedi.

Beşiktaş’ın formda bir takım olduğunu dile getiren Ömer Erdoğan, ”Oynadığı maçlara coşkuyla başlayıp çok pozisyona giren bir takımdı. Bunu analiz ederken topun arkasında iyi durup fazla pozisyon vermemeyi hedefledik. Golü bulduk, bunu koruyabilseydik iyi olacaktı. Çok çabuk golü yedik. Gayretli bir Ankaragücü vardı. Taraftarımız da bizi inanılmaz destekledi. Bana göre 1 puanı hak etmiştik. Beşiktaş da çok pozisyona girip bize üstünlük sağlamadı. Üzgünüm” diye konuştu.

Ömer Erdoğan, Mete Kalkavan’ın performansından memnun kalmadığını dile getirerek, şunları söyledi:

”Mete Kalkavan’ı beğeniyordum ama bugünkü performansından hiç memnun kalmadım. Küçük dokunuşlarla taraftarları da tahrik etti. Taraftarlar futbolu biliyor. Canlı görüyorlar. Bize verilen kartlar karşı tarafa verilmedi. Bize basit çalıp karşıya verilmeyince taraftar da bir tepki gösteriyor. Şiddeti fazla oldu ama maçın sonunda olayların bu boyuta gelmesinin sebebi Beşiktaş’ın yedek oyuncusu Oğuzhan Akgün’dür. Bu yaşta gelip bize ve taraftarlara küfür etmesine çok şaşırdık. Daha futbol camiasında bir şeyler başaramadan böyle gündeme gelmeye çalışıyorsa yanlış yolda. İnsan yetiştirmemiz lazım. Çok üzüntülüyüm bu konuda. Genç futbolculara görev verelim ama bu şekilde oyuncu olamaz. Beşiktaş altyapısını suçlamam. Sadece bu oyuncu, bu hakkı nereden görüyor, taraftarlara küfürlü tepkiyi kimden öğrenmiş kendisine sormak lazım. İngiltere Premier Ligi’nde bugün Manchester United-Arsenal maçını izledik. Hakemin nasıl maç yönettiğini gördük. Top çok daha fazla oyunda kalıyor. Küçük müdahalelere faul, olayı uzatmalar bizim ligimize yakışmıyor. Bizim ligimizde her şeye itiraz, yere atmalar. Küçük şeylere faul veriyorlar. Mete hocaya soruyorum penaltı dahil, bazı kararları bizim lehimize verebilir miydi? Mağlubiyeti de sırf hakeme yıkmamak lazım ama aynı penaltıyı bize verir miydi, sanmıyorum.”

Takıma en son katılan Tolga Ciğerci’nin fırsat transferi olduğunu belirten Erdoğan, “Geçen sene mevkisinin en iyisiydi. Bizim için de fırsat transferiydi, bonservisiz aldık. Tolga hazırlık kampını takımla geçirmedi. Bireysel anlamda Almanya’da kendini hazır tuttu. Sonuçta takım antrenmanı gibi olmuyor. Antrenmana çıktıktan sonra takip ettik, bir riskti ve oynattık. Sahanın en iyisiydi. Kalecilerimize güveniyoruz. Kaleci transferi düşünmüyoruz. 8 Eylül Perşembe’ye kadar transfer açık, yapabilirsek birkaç oyuncu daha aramıza katacağız. Yusuf Erdoğan ile biz göreve gelmeden kulübümüz ilgilendi. Benim beğendiğim tanıdığım bir oyuncu. ” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Karşılaşma Bittikten Sonra Josef De Souza’ya Kırmızı Kart

Yaşanan Tüm Olayların Sebebi Hakemin Yönetimidir