in

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Metin Akyüz’den Veda Açıklaması

METİNER ERDEM/VİRALSPOR-ÖZEL

Ankaragücü Başkan Yardımcısı Metin Akyüz, temmuz ayında yapılacak olağanüstü genel kurulda oluşacak yeni yönetimde yer almayacağını söyledi.

METİNER ERDEM

Metin Akyüz, VİRALSPOR’a yaptığı açıklamada, Ankaragücü’nün en zor gününde görev üstlendiğini, 7 yıl boyunca en iyiyi yapmak için gece gündüz çalıştığını anlattı.

Ankaragücü için mücadele ederken hem manevi hem de maddi anlamda çok yıprandığını kaydeden Akyüz, “Beni eleştirenler bir baksın son 7 yıla. 7 yıldır yönetimde yer alanların o günkü mal varlığına baksınlar bir de bugünkü mal varlıklarına. Metin Akyüz’ün mal varlığında kuruş artış olmuş mu görsünler. Metin Akyüz’ün mal varlığı 7 yılda kuruş artmazken, Ankaragücü için milyonlarca lirasını kaybetti. Bir gün olsun üzülmedim, bir gün olsun pişmanlık duymadım. Bu takıma gönülden sevdalandım, ölünceye kadar da bu sevdam sürecek” diye konuştu.

Son dönemlerde yaşanan olayların kendisini yorduğunu, Ankaragücü’ndeki yöneticilik görevine nokta koyma kararı aldığını bildiren Metin Akyüz, “İnsanlar bazı şeyleri zamanında bırakmasını bilmeli. Ben de artık yeter diyorum. Temmuz ayındaki genel kurulda oluşacak yeni yönetimde yer almayacağım. O zamana kadar Ankaragücü için çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

Akyüz, olağanüstü genel kurul kararı alırken istifa etmemelerini eleştirenlere de yanıt vererek, “Ankaragücü kamu yararına çalışan bir dernek. Yönetim istifa etse, anahtarı dernekler masasına teslim etmesi gerekir. Dernekler masası kayyum atayacak, kayyum seçime götürecek aylar sürer. Ankaragücü’nün ise kaybedecek bir günü bile yok.” Ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TFF Yeni MHK Başkanını Arıyor

Copa America Yarı Finalinde Arjantin-Brezilya Eşleşmesi