in

Metin Diyadin: Yenilseydik Yazık Olurdu

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Metin Diyadin deplasmanda Kocaelispor’u 2-1 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, ”Yenilsek bize yazık olurdu. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Şampiyonluğa oynayan Kocaeli’ye karşı geriden gelip öne geçtik.” dedi.

Son 4 haftada bir çıkış yakaladıklarını belirten, Metin Diyadin, ”Son 4 haftada 10 puanlık bir çıkışımız vardı. Milli maç arası ve bay geçtiğimiz haftayla beraber 3 haftalık ara oldu. Kocaeli muhteşem taraftarı, kadro derinliği ve bütçe olarak zor bir deplasmandı. Her maçı final havasında oynama zorunluluğumuz var. Maç konuşmasında oyuncularıma ‘Sadece bu maçı düşünün’ dedim. Kocaeli’nin Dino, Benhur, Pereira ile birlikte kontra atakta etkili olacağını biliyorduk. Gol de öyle oldu. Süre geçtikçe oyun üstünlüğü bize geçti. Yenilsek bize yazık olurdu. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Şampiyonluğa oynayan Kocaeli’ye karşı geriden gelip öne geçtik. Kazanmak bizim adımıza iyi oldu. Çıkışımızın devamı oldu.” diye konuştu.

Karşılaşmanın ikinci yarısında fiziksel olarak ayakta kaldıklarını ve bunun da 3 puanı getirdiğini kaydeden Diyadin, şunları söyledi:

”Önümüze bakıyoruz. Bu ligde herkesin birbirini yenme şansı var. Bu tip maçları kazanmanın ancak devamını getirdiğinizde önemi artar. İnşallah çıkışımız devam eder. Taraftarı arkasına almış bir Kocaeli’nin, 22-23 yaşında yaş ortalaması olan takıma karşı oynarken dönemsel sıkıntıları olacağını biliyorduk. Kontra ataklarda organizeyi iyi yaptı. Oyuna ağırlığımızı koymaya başladık. Orta sahada fiziksel olarak daha ayakta kaldık. İlk yarı yine pas trafiğini yapabildik ama 3. bölgede çoğalma sıkıntısı yaşadık. İkinci yarı fiziksel olarak ayakta biz kaldık. Bu da bizi galibiyete götürdü. Belki de Kocaeli’nin 1-0’ı koruma güdüsü de bunu sağladı. Belli bir oyun formatını tutturmak lazım, önde olmak çok önemli değil. Bizde oyuncularımızdan skora takılmadan oynamasını istiyoruz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği’nin Hızını Kocaelispor da Kesemedi

Gençlerbirliği mi Doğruyu Yapıyor, Ankaragücü mü?