in

MİLLİ TAKIM’DA LUCESCU DÖNEMİ

Fatih Terim’in görevine son verilmesinin ardından A Milli Takım teknik direktörlüğü görevine Mircea Lucescu getirildi.

Romanya’ya giden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in, Mircea Lucescu  ile görüşmesinin ardından 2+1 yıllık sözleşme yapılması kararlaştırıldı.

TFF’nin, Lucescu’ya yıllık 2.5 milyon euro ücret ödeyeceği açıklanırken, Rumen teknik adamın 4 Ağustos günü saat 15.00’de sözleşmeyi imzalayacağı belirtildi.

LUCESCU’DAN İLK AÇIKLAMA

A Milli Takım’ın Teknik Direktörü Mircea Lucescu, resmi açıklama sonrasında konuştu.

Tecrübeli teknik adam, Galatasaray’a nazik teklifleri için teşekkür ettiğini belirtti ve “Hala sahada olmak istiyorum. Hem sayın Demirören’e hem sayın Dürüst’e hem de sayın Yardımcı’ya çok teşekkür ederim. Bana güvendiler. Güzel bir birliktelik olacak” ifadelerini kullandı.

A Milli Takımın, 2018 Dünya Kupası Elemeleri’ndeki durumunu da değerlendiren tecrübeli teknik direktör, “Gruptan çıkmak için hala büyük bir şans var. Perşembe günü Türkiye’de olacağım.
Gelir gelmez Riva’da kapanıp hem yapıyı hem de maçları inceleyeceğim. Bizim Kosova maçlarımızın bitmiş olması bir dezavantaj. Rakiplerimiz buralardan üçer puan alacaktır. Evimizde Hırvatistan ve İzlanda maçları çok önemli. Ama bizim için kırılma noktası Ukrayna deplasmanı olacaktır. Kharkiv’de fazla seyirci baskısı olmaz. Bunu değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Mircea Lucescu, “Türkiye’de büyük bir potansiyel var. Bunu değerlendirmek istiyoruz. Dünya Kupası’na gidersek bu çok büyük bir başarı olacak.

Türkiye’de çok güzel yıllar geçirdim. Dönecek olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Hep birlikte güzel günler görmek istiyoruz” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NEYMAR 222 MİLYON EURO'YA PSG'DE

KJAER 12.5 MİLYON EURO KARŞILIĞINDA SEVİLLA’DA