in

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim GüldümGüldüm

Milli Takımlar Seviyesinde 3-4 İsimle İlgileniyoruz

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca,  transfer çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Koca’nın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

*Bir daha küme düşme travması yaşanmaması için iyi bir Süper Lig kadrosu kurma adına arkadaşlarımız 5-6 aydır dünyada futbolcu izliyor. Süper Lig’e hazırız. Bu sezon Ankaragücü camiasının beklentisine cevap verecek bir kadro yapılanması içerisindeyiz. Ankaragücü Süper Lig’in dolgu takımı değildir, düşecek çıkacak takım değildir. Buna itirazımız var. Ankaragücü’nü bu travmalardan kurtararak uzun vadeli bir yapılanma içerisindeyiz. Futbol kamuoyu iyi bir Ankaragücü görecek. Camia, takımıyla övünecek bir takım görecek.

*Danny Welbeck’le ilgili bir temasımız oldu. Bir şekilde transfer çalışması duyulunca sıkıntılar oluyor. Mesleklerine saygı duyuyorum ama menajerlik kültürü bizde tam oturmadığı için maalesef bu tür oyuncularla ilgili süreçte sıkıntılar yaşıyoruz. Bu oyuncunun olma şansı çok az. Camianın beklediği yıldız futbolular almak istiyoruz. Çilek transfer kavramının dolduracak kalitede oyuncular olacak ama biz sadece ismi var diye oyuncu almayacağız, takıma katkı verecek isimler olacak.

*Şu ana kadar 3 oyuncu aldık. Milli takımlar seviyesinde oynayan 3-4 isimle de ilgileniyoruz. Camia isim istiyor ama bu bizim aleyhimize olur. Sıcak baktığımız oyuncular deşifre olunca bazı kulüpler talip olabiliyor. Bu süreci çok mahrem götürmeye çalışıyoruz. Ankaragücü camiasının beklentisine cevap verecek transfer listemiz var. Futbola yakın ilgi duyan herkes, aldığımız ve ilgilendiğimiz isimlerle ilgili bizi takdir edecektir. İyi oyunla iyi sonuçlar almak istiyoruz. Geçen sezon kurgumuz şampiyon olmaktı, tecrübeli oyuncularla sonuca gitmekti. Bunu da başardık.

*Transfer yasağıyla ilgili sıkıntı yaşamayız. 1-2 oyuncuyla ilgili sıkıntılar da ay sonuna kadar biter. Bu yasakla ilgili çok büyük duvarları 1.5 yılda aştık. Ağır bedel ödedi Ankaragücü. İnşallah kalan 2-3 dosyayı da halledip bir daha böyle sıkıntılar yaşamayacağız. Ayın 20’sinde Ankara’da toplanacağız. Ayın 1’inden itibaren de Bolu’da kamp yapacağız. Ağustos’ta da lig başlayacak. Kampa kadroyu yetiştirmeye çalışacağız.

*Takımı Süper Lig’e çıkaran teknik direktör Mustafa Dalcı’yla biz geçen sezon başı 3 yıllık sözleşme imzalamıştık. Hocamızda taktir ettiği bir şey vardı, hocamız bu süreçte sözleşmeyi tek taraflı feshetmemiz durumunda hiçbir tazminat talebi olmadığını belirtti. ‘İstenmediğim yerde durmam, onun da cezası olmaz.’ dedi. Doğru bir karakter sergiledi. Futbol bilgisi olarak da biz hocamızı değerli buluyoruz. Sadece bu donanımının ve vizyonunun kamuoyunda pek bilinmemesi sıkıntısını yaşıyor. İlla ki hocamızın da eksiklileri olabilir. Ancak hocayla ilgili eleştiri de bulunanlara soruyorum, onlar da ‘Sizin yerinizde olsak, devam ederdik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pirlo’nun, Terim Hakkında Yazdıkları Yeniden Gündem

Fenerbahçe Lincoln Henrique’yi Açıkladı