in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Milli Tekvandocudan Doğada Eğitim

Milli tekvandocu Serkan Tok, antrenörlüğe başladıktan sonra ilginç bir yöntem denemeye başladı. 

Serkan Tok, tekvandoculara eğitimlerini doğada veriyor.

2007’de Azerbaycan’daki Avrupa Tekvando Şampiyonası ve 2011 yılında Çin’deki Dünya Tekvando Şampiyonası’nda üçüncülük elde eden Serkan Tok, halen İzmir’in Balçova ilçesinde özel bir tekvando kursunda antrenörlük yapıyor.Tok, minik sporcularına eğitimlerini bazı günler salonun dışında ormanlık alanda doğayla iç içe veriyor.

Antreman yaptıkları alanlarda önce çevre temizliği yapan 5 ila 13 yaşlarındaki sporcular ise, görenlerin takdirini topluyor.Tekvando eğitmeni Serkan Tok, küçük yaşlarda spor yapmaya başlamak kadar doğa sevgisinin de çocuklarda çok önemli olduğunu söyledi.

Öğrencileriyle bir süredir doğada antreman yaptığını belirten Tok, şöyle konuştu:

“Doğada spor yaptırarak onlara doğa ve hayvan sevgisini aşılıyoruz. Bu eğitimin onların hayatlarında çok önemli bir dönüm noktası olacağına inanıyorum. Onlar bu alışkanlığı kazandığı zaman ileride kendi çocuklarına da örnek olacaklarını düşünüyorum.”Tekvando kursunda 3 yıldan bu yana eğitim alan 10 yaşındaki Elif Yiğit de antrenörlerinin doğada antreman yapmayı önerdiğinde inanmadıklarını söyledi.

Doğada antrenman yapmanın daha farklı olduğunu anlatan Yiğit, şöyle devam etti:

“Havalar müsait oldukça arkadaşlarımızla beraber buraya geliyoruz. Spor yapmak bizi bedensel ve ruhsal olarak geliştiriyor. Doğada spor yapınca çok mutlu oluyorum. Amacım aldığım eğitimin ardından başarılı bir tekvandocu olmak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İmamoğlu'dan Çarpıcı Başakşehir Açıklaması

Çanakkale-Edremit Rtabında Zafer Fabio Jakobsen’in