in

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim LoveLove

Moke İlk 11’e Dönüyor/METİNER ERDEM

Ankaragücü’nde teknik direktör Mustafa Kaplan’ın geçen hafta 21 kişilik kadroya almadığı Wilfred Moke, ilk 11’e dönüyor.

Son 4 haftadır kadro istikrarırını yakalayan Sarı Lacivertlilerde, sakatlık ya da cezalı olmazsa ilk 11’in 10 oyuncusu ezbere sayılır hale geldi. 

Sedat Ağcay’ın sarı kart cezalısı olmasından dolayı, önliberoda Brice Dja Djedje’ye eşlik edecek futbolcunun kim olacağı merakla bekleniyordu.

Thibault Molulin ile Wilfred Moke’nin hafta boyuncaki performansını dikkate alan teknik direktör Mustafa Kaplan’ın tercihini Wilfred Moke’den yana kullanacağı öğrenildi.

 Mustafa Kaplan, VİRALSPOR’a yaptığı açıklamada, hiçbir futbolcusuna karşı önyargılı olmadığının altını çizdi.

Formayı her zaman hak edenin giyeceğini kaydeden Kaplan, şunları söyledi:

“Affetmeyeceğim tek şey disiplinsizlik, saygısızlıktır.  El Kabir’i zamanında Gençlerbirliği’ne ben getirdim, üzerinde çok emeğim var. Buna rağmen, disiplinsiz davranışlar sergileyince gereğini yaptım. Hiç kimse Ankaragücü’nden üstün değildir. Yalçın gitti zaafiyet mi yaşadık? El Kabir’e de gereken şansı tanıdık o kullanmak istemedi.

Moke, Erzurumspor maçında oyundan çıkarken hoş olmayan davranışlar sergiledi. Sonucunda Antalyaspor maçında 21 kişilkik kadroda yer almadı.  Bu haffa iyi çalıştı. Son kararı yarın vereceğim ama Moke büyük ihtimal ilk 11’de olabilir. Çalışan her zaman hakkettiğini alır. Ben kin tutan bir insan değilim.”

Bursaspor maçının, iki takım için de hayati önem taşıdığının altını çizen Kaplan, “Bu hafta çok duygusal günler geçirdik. Bursaspor, Ankaragücü için kardeşten öte bir takım. Ama maçın başlama düdüğü ile birlikte sahada bizim için sadece rakiptir. 90 dakika boyunca kazanmayı düşüneceğiz. Bursaspor da aynı düşüncelerle Ankara’ya geliyor. Onların da bizim de tek düşüncemiz bu maçı 3 puanla tamamlamak, tehlikeli bölgeden uzaklaşmak. Galibiyeti de Mert ve Eren’e armağan edeceğiz” diye konuştu.

Ankaragücü’nün Bursaspor maçına Altay Bayındır, Stelios Kitsiou, Michal Pazdan, Ante Kulusic, Tiago Pinto, Brice Dja Djedje, Wilfred Moke, Tyler Boyd, Hector Canteros, Hadi Sacko, Dever Orgill muhtemel 11’iyle sahaya çıkması bekleniyor.

Sarı Lacivertliler 21 kişilik kadroda 12 yabancı bulundurabildiklerinden Thibault Moulin, Oscar Scarione ve Zaur Sadaev’den birisinin maçı tribünden izlemesi gerekiyor.

Bu ismin de Oscar Scarione olacağı tahmin ediliyor.

Written by Metiner Erdem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TFF Seçim Tarihini Açıkladı

Yiğidolar Kısa Kesti