in

Murat Cavcav’dan Berat Özdemir Transferi Hakkında Açıklama

Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav, ara transfer döneminin gözde oyuncusu Berat Özdemir’i isteyen kulüpler arasında İstanbul takımları ve Trabzonspor’un bulunduğunu belirterek, şu ana kadar bir kulüple anlaşmadıklarını söyledi.

Başkan Murat Cavcav, şunları ifade etti:

”Berat için tabi ki teklifler var. Berat bizim göz bebeğimiz. Altyapıdan itibaren elimizde büyüyen genç bir evladımız. Bizim için tüm oyuncularımız değerli ama Berat gibi Arda gibi Soner, Halil İbrahim gibi altyapımızdan yetişenlerin yeri çok çok ayrı.

Türkiye’den de Avrupa’dan da takip edenler ve görüştüğümüz kulüpler var. Kulüp ismi söylemem şimdilik doğru olmaz. Ama şunu netleştirmek istiyorum. Bizim için oyuncu eşittir para demek değildir.

Unutulmasın, bu arkadaşlarımız tesislerimizde büyüyor futbolcu oluyorlar… Tesislerimizde büyüyen bu çocuklarımızın mutluluğu, geleceği bizim için çok önemli.

X kulüple anlaştı, Y kulüple anlaştı, şuna, şu fiyata sattılar, şu bu… inanın okurken hayret ediyorum. Evet Berat’ı isteyen ve görüştüğümüz kulüpler var. Bunların içinde İstanbul’dan takımlarımız da Trabzonspor da var.

Avrupa’dan takip eden takımlar da var. Ama dediğim gibi şu anda bir anlaşma ya da imza söz konusu değil.

Acelemiz yok, Berat’ın da acelesi yok. Gençlerbirliği için, yuvası için mücadele etmeye devam ediyor.

Berat bizim çocuğumuz, ne biz onu üzeriz, ne de o, yetiştiği kulübünü üzer.

Her oyuncunun muhakkak bir hayali vardır. Berat, düzgün yetişmiş, iyi bir ailenin evladı. İngilizce ve Fransızca biliyor. Biz geçen yıl Mert Çetin’i Roma’ya gönderdik. Berat da Avrupa’ya transfer olursa, Avrupa’da daha çok tanınır diyoruz. Ama burada kulübün menfaatleri ve oyuncunun istekleri söz konusu. Berat bizim evladımız, onun rızası ve kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğiz.

Bu arada şuna da bir açıklık getireyim Berat, son yapılan testte pozitif çıktığı için Rize’ye götürülmedi. Şu anda evinde, karantina sürecini, semptomsuz geçiriyor. Sağlık durumu çok iyi.

En kısa sürede arkadaşlarının arasına dönecek.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Beşiktaş Liderlik Koltuğuna Oturdu

Kayserispor’da Samet Aybaba Dönemi Bitti