in ,

Mustafa Cengiz’den Ali Koç’a Yanıt

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Club Brugge maçı öncesi yaptığı açıklamada Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Fatih Terim’le ilgili sözlerine de yanıt verdi.

Cengiz, açıklamasında şunları ifade etti.

”Beni üzen şu var. Moskova’da da hatırlarsanız yine maçtan önce böyle kelamlar vardı. 17 kulübün yayınladığı saçma sapan bildiri vardı. İçeriği doğruydu ama Galatasaray’a yönelik olduğu için onunla uğraşıyorduk. Ülkemizi temsilen buradayız. Arkadan dolaylı laflar. Bunlar hiç hoş şeyler değil.

Saçmalamanın açıklaması olmaz. Saçma sapan konuşan birine karşı yanıt verdiğiniz anda siz de saçmalarsınız. İnsanı hayvandan ayıran edeptir. Edebimi bozmak istemiyorum.

Ben TFF’nin tweetini önce trol zannettim. Neden TFF, Galatasaray’ın ve diğer Türk takımlarının adını zikretmekten imtina ediyor, anlamıyorum.

Ben kavgayla çatışmayla bu toplumun daha da huzursuzluğa gideceğine inanan bir insanım. Sözcükleri saygısızlık derecesinde kullanmak istemiyorum. Camiaları temsil eden insanların sözlerine dikkat etmesi gerekir. Ben 19.05 eyleminin bilinçli yapıldığına inanıyorum. Aksine kimse beni ikna edemez.

Hocamızın dediği sözcüğe ben de katılıyorum. Maçlar sahada kazanılır, masada kazanılmaz. Bu söze tepki verecek insan masa düzenini yapacak insandır. Rakibimizin hocası veya başkanı söylese doğru söylüyor derim. Hakemle ve kendine göre uygulanmış kurallarla maç kazanılmaz. Lütfen sinsi hareketleri bırakalım.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şaziye Erdoğan Dünya Şampiyonu

Galatasaray Şampiyonlar Ligi’ne Puanla Başladı