in

BeğendimBeğendim HarikaHarika GüldümGüldüm ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Mustafa Dalcı Zaman İstedi

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, ”Takımın zamana ihtiyacı var. Camianın, taraftarın, futbolcuların ve teknik heyetin buna sabırlı olması lazım. Çünkü çok yeni bir takımız.” dedi.

Süper Lig’in 4. haftasında deplasmanda Fatih Karagümrük ile oynayacakları karşılaşmada en güçlü şekilde sahada olacaklarını ifade eden Mustafa Dalcı, ”Konyaspor maçında oynanan oyunu Gaziantep maçında sahaya yansıtamadık. Bir takımın zamana mutlaka ihtiyacı var. Camianın, taraftarın, futbolcuların ve teknik heyetin buna sabırlı olması lazım. Çünkü çok yeni bir takımız. Oyunumuzu geliştirirken belli şeyleri oturtmak ve ritim yakalamak kolay değil. Bazen böyle ritim bozuklukları yaşayabiliriz. Bu arayı doğru değerlendirmek adına, sağlıklı geçmesi adına kendi tesislerimizde günde çift antrenmanla devam ediyoruz. Karagümrük maçında en güçlü şekilde sahada olacağız. Ben oyuncularıma her zaman söylüyorum, kimle oynadığın ya da nerede oynadığın çok önemli değil. Ne kadar istediğin ve sahada mücadele anlamında rakipten ne kadar yüksek durduğun çok önemli. Dolayısıyla belirleyici olan biziz.” diye konuştu.

Jese Rodriguez’in Fatih Karagümrük maçında sağlıklı bir biçimde sahada olacağını kaydeden Dalcı, şunları söyledi:

“Sadece Uros Radakovic takıma bir türlü katılamadı. Sezona bizle beraber başladı ama antrenmanda bir adale yırtığı yaşadı. Bireysel çalışmalara geçen hafta başladı. Sanırım 3-4 gün içerisinde bizimle olacak. Jese önemli ve değerli bir oyuncu. Bize katkı sağlaması adına aldık. Sürekli buraya çok fayda sağlamak adına geldiğini söylüyor. Sahada da saha dışında da gerek davranışlarıyla gerek antrenmandaki verimiyle bize pozitif anlamda değer kazandırıyor. Topa, oyuna hakim olan, rakip takımı çok fazla oynatmayan, futbolun güzelliklerini, yetenekleri net bir şekilde ortaya çıkartan bir anlayış planladık. Potansiyeli yüksek, uzun yıllar futbolda önemli işler yapabilecek kapasitede değerli oyuncularımız var. Seyir zevki yüksek bir oyun ve güvenli bir oyunla asansör değil, yıllarca bu ligde devam eden bir Ankaragücü yaratmak adına planlama içerisindeyiz.”

Haftayı maç oynamadan geçen (BAY) Ankaragücü, ligin 4. haftasında, 27 Ağustos Cumartesi günü saat 19.15’te deplasmanda Fatih Karagümrük’e konuk olacak. Başkent ekibi, maçın hazırlıklarını Beştepe Tesisleri’nde sürdürüyor. Sarı-lacivertli ekibin teknik direktörü Mustafa Dalcı, Karagümrük maçı öncesinde Demirören Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu.

Yazar viralspor

Bir yorum

Yorum yapın
  1. Kim olsa bu takımı 4-5 haftada oturtamaz. Sürekli kaybetmemek ara sıra puan almak kaydıyla 10. Haftaya kadar sabredeceğiz, olmuyorsa olmuyordur. Saçmalamasın yeter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gençlerbirliği Oynadı, Kazandı

Gençlerbirliği’nin Mücadelesine Burun Kıvırmak da Nedir Ya!