in

Odaklandığım Tek Şey Şampiyonluk

Galatasaray Futbol Takımı’nın basına mensuplarına açık olarak gerçekleştirdiği antrenman öncesi Garry Rodrigues açıklamalarda bulundu.

Garry Rodrigues’e ilk olarak hakkında çıkan transfer söylentileri soruldu.

Başarılı kanat oyuncusu bu konu hakkında “Her zaman söylediğim gibi burada kendimi evimde hissediyorum. Taraftarlar beni çok seviyor, ben de onları çok seviyorum. Çok güzel bir ortam var. Bu söylentiler benim de kulağıma geliyor ama bunlara odaklanmıyorum. Odaklandığım tek şey şampiyonluk. Şampiyonluk için 8 final maçımız var. Şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyorum. Buraya gelirken de hedefim buydu. Şu an için odaklandığım şey sadece Galatasaray’daki başarı” dedi.

Sarı kırmızılıların 1 Nisan Pazar günü oynayacağı Trabzonspor maçını değerlendiren Garry Rodrigues, “8 finalimiz var. Trabzonspor maçı da bunlardan biri. Rakibin adı hiç önemli değil. Ne olursa olsun bizim için finallerden bir tanesi. Sahamızda oynamak bizim için bir avantaj. Hedefimiz tabii ki galip gelmek. Finale giden yolda bir olumlu adım daha atabilmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe ile 1-1 berabere biten mücadele ile ilgili de düşüncesi merak edilen Rodrigues “Odaklanmamız gereken maç Trabzonspor mücadelesi. Fenerbahçe maçı oynandı bitti. Unutmak lazım. 1 puan alındı, artık önümüze bakmamız gerekiyor” şeklinde görüş belirtirken Fatih Terim’in takımın başına geçmesinin ardından yükselen performans grafiği ile ilgili “Bir futbolcunun iyi performansı için güveni olması ve mutlu hissetmesi gerekiyor. Hocamız da bunu bana fazlasıyla veriyor. Kendisinin gelişiyle çok mutluyum, performansım da iyiye gidiyor. Hocamın bana verdiği güvenle beraber devam ediyorum. Futbolcunun işinde mutlu olması ve o güveni hissetmesi çok önemli. Ben de bu güveni onunla fazlasıyla hissediyorum” yorumunda bulundu.

Garry Rodrigues hem saha içinde hem de saha dışında çok iyi anlaştığı gözlenen Yuto Nagatomo ile ilgili “Kendisi çok iyi bir futbolcu. Çok iyi bir insan. Geldiğinde bu kadar iyi ilişkilerimiz olacağını tahmin etmiyordum. Herkesle çok samimi. Onunla beraber oynamak benim için avantaj. Çünkü çok koşuyor, çok iyi ve kaliteli bir futbolcu. Bize çok şey katan tecrübeli bir arkadaşımız” diyerek sözlerini tamamladı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cenk Tosun En İyisi

Fenerbahçe'de Skrtel Sevinci