in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Önemli Bir Galibiyet Aldık

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Sivasspor’u 2-1 mağlup ederek 2022-2023 sezonunun ilk galibiyetinin ardından yaptığı açıklamada, ”Sahada istekli arzulu bir Ankaragücü vardı. Önemli bir galibiyet aldık. Milli ara ilaç gibi olacak.” dedi.

Erdoğan, ilk dakikadan itibaren iyi mücadele ettiklerini belirterek, “Sahada ilk dakikada itibaren çok iyi mücadele eden bir takım vardı. Futbol olarak geçen haftaya kıyasla fazla pas yapamadık, oyunsal olarak gerideydik. Sivasspor sert bir takım. Onlar da iyi mücadele etti. Sahada istekli arzulu bir Ankaragücü vardı. Önemli bir galibiyet aldık. Milli ara ilaç gibi olacak. Başakşehir maçında taraftarımızla galibiyet almak istiyoruz. Günümüz futbolunda koşu mesafesinden daha önemli olan yüksek hızda sprint sayısı. Süper Lig’de yüksek hızla koşu yapan bizdik geçen hafta. Tolga, Türkiye’nin şu an 6 numarada en iyi geçiş oyunu oynayan, en çok koşan, gol bölgesinde en etkili olan ismi. Taylan da uzun zamandır Galatasaray’da ciddi maçlarda görev aldı. Tecrübesinden de faydalanacağız. Kolay değil, ilk defa yan yana oynuyorlar. Fazla taktiksel idman yapamadılar bizlerle. Birbirlerine ve takım arkadaşlarına uyumu çabuklaştırmaya çalıştık. İlerleyen haftalarda çok daha iyi olacaktır.” diye konuştu.

Ankaragücü’nde uzun vadeli önemli projeleri olduğunu dile getiren Ömer Erdoğan, ”Ankaragücü taraftarı kendimi evimde gibi hissettiriyor. Tarihi çok büyük bir camiada olduğum için çok mutluyum. Faruk başkanla ilk konuşmamızda çok büyük hedeflerimiz olacağını görüştük. Başkanım çok iyi niyetli, bu kulübü çok iyi yerlere taşımak istiyor. Bugünden yarına kolay değil ama Ankaragücü’nde uzun vadeli önemli projeler var. İleri zamanda şampiyonluğa oynayan bir kulüp haline gelebiliriz. İnşallah bize de burada uzun dönem çalışmak nasip olur. Güzel şeyler başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Ömer Erdoğan, A Milli Futbol Takımı’na davet alan Tolga Ciğerci’yi kutladığını kaydetti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü Özlenen Galibiyete Kavuştu

Tolga Ciğerci Milli Takımda